20° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Uedaş’tan Eleştirilere Cevap

İnegöl’de yaşanan yoğun kar yağışının ardından art arda gelen elektrik kesintileri nedeniyle hedef tahtası haline gelen UEDAŞ savunma yaptı. Yapılan açıklamada çalışanların zor şartlar altında çalıştığından söz edildi.   Yaşanan yoğun kar yağışından sonra İnegöl’ün en büyük sorunları kapanan yollar ve kesilen elektrikler olmuştu. Yaşanan elektrik kesintilerinin ardından bütün gözler UEDAŞ’a çevrilirken UEDAŞ yetkilileri sıkıntıların […]
3. Sayfa - Ocak 20, 2015 6:12 am A A

İnegöl’de yaşanan yoğun kar yağışının ardından art arda gelen elektrik kesintileri nedeniyle hedef tahtası haline gelen UEDAŞ savunma yaptı. Yapılan açıklamada çalışanların zor şartlar altında çalıştığından söz edildi.

 

Yaşanan yoğun kar yağışından sonra İnegöl’ün en büyük sorunları kapanan yollar ve kesilen elektrikler olmuştu. Yaşanan elektrik kesintilerinin ardından bütün gözler UEDAŞ’a çevrilirken UEDAŞ yetkilileri sıkıntıların çözülmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek vatandaşları duyarlı olmaya davet etmişlerdi. Yaşanan olayların ardından UEDAŞ’ın saha çalışmaları basın mensupları tarafından yerinde incelendi. 1 metre kar üstünde yürümeye çalışan ekipler soğuğa aldırış etmeden devrilen direklerine ve kopan enerji nakil hatlarına müdahale etmeye çalıştıkları gözlendi.

 

1 METRE KAR İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

Kar yağışı çalışma şartlarını zorladıklarını ve bu yüzden ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirten elektrik teknisyeni Erkan Doğan, “Sahada kar sıkıntısı yaşıyoruz. Direk devrilmesi, tel kopuğu sıkıntıları yaşıyoruz. Sıkıntılarımız yüksek. Enerji nakil hatlarımız ormanlık alan içerisinden geçiyor. Bu alanlarda çalışmak ciddi sıkıntı. Yaklaşık 1 metre kar içerisinde yürüyoruz. Bu yürüyüş esnasında üşüyorsunuz, demir direğe tırmanıyorsunuz, elinizde tuttuğunuz tüm malzemeler metal” dedi.

 

VATANDAŞLARIN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Sadece vatandaşların mağduriyetlerini gidermeyi amaçladıklarını belirten Erkan Doğan, “Şuan Çayyaka, Boğazova hattındayız. Bu işler gerçekten zor. Sabah 8’den beri bu alan içerisindeyiz. Yaklaşık 10 saattir kar içerisindeyiz. Soğuk, yorgunluk bunun hepsini unuttuk. Amacımız sadece vatandaşa elektrik vermek, vatandaşı enerjisiz bırakmamak. Şuan bu bölgede 7 kişi çalışıyoruz, ekiplerimiz bölünerek çalışıyor” şeklinde konuştu.

 

SIFIRDAN DİREKLER DİKİLEREK TELLER ÇEKİLİYOR

Ormanlık alanda kopan telleri bulmanın zor olduğunu aktaran Doğan, “Kablolar rüzgâr ve kar yükü yüzünden kopuyorlar. Kar yükünden dolayı direkler eğiliyor. Bu eğilen direkler baskıyı tele yapınca teller kopuyor. Ormanlık alan içinde kopan telleri bulmak kolay değil. Bu telleri bulup tamir edemeyince enerjiyi veremiyorsunuz. Bu yüzden enerji hatlarına sıfırdan direkler dikiyoruz ve sıfırdan teller çekerek hattını yeniliyoruz. Soğuk kış günlerinde gece karanlığında bu işleri yapmak gerçekten kolay değil. Ekibimiz ciddi gayret sarf ediyor” diye konuştu.

 

METREKAREYE 50 KİLOGRAM KAR YAĞDI

Çalışmaları yerinde inceleyen Uludağ Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Mesut Efe ise, “İnegöl’ün kırsalı oldukça coğrafi konum açısından ve çalışma koşulları açısından gerçekten sıkıntılı noktalar. Kar yağışı da yoğun bir noktada yaşandı. Meteoroloji raporuna göre metrekareye 50 kilogram kar yağışı yağdı. Ben 2004 yılında Bursa’da yoğun bir kar yağışı gördüm, 11 yıl sonra tekrardan böyle bir kar yağışı gördüm” ifadelerini kullandı.

ARIZA NOKTASINA 4×4 ARAÇLAR ÇIKAMIYOR

Kar yağışı gerçekleştikten sonra çok yoğun bir çalışma ile sabah saatlerinden itibaren bütün ekiplerle arıza noktalarına bölündüklerini belirten Efe, “Sahadaki arkadaşlarımız kar, yağmur, çamur demeden sonuna kadar şartları zorlayarak çalışıyorlar. Şuanda Çayyaka-Lütfiye hattındayız. Yukarıya dağa çıktım dağda geçit vermeyen noktada 4×4 aracımızla gidemedik ve mecburen geri döndük. Şuanda da bir arıza söz konusu. Burada arkadaşlarımız arızayı düzelttiler ve inşallah 3 tane köyümüz enerji alacak. Şuanda sadece İnegöl’de sabahtan beri 30 tane arkadaşımız çalışıyor ve biz köy gruplarına hızlı hızlı enerji vermek suretiyle bu akşama kadar çok büyük ölçüde tamamlamış olacağız” dedi.


Bu haber 1200 kez okundu.
3. Sayfa - 6:12 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tarımda hedef akıllı üretim
  Bursa’nın marka değerini kültür ve turizmde olduğu gibi tarımda da artırmak istediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ekilebilir alanlarda akıllı üretim ve hassas tarım uygulamalarını yaygınlaştırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.
 • 02
  Kritik uyarı !
  Uzmanlar uyardı, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi’nin Normalde  mayısın ortalarında görülmeye başlarken, bu yıl nisanın sonlarında başladı. Geçmiş 2-3 yıla göre vaka sayısında da bir miktar artış var.
 • 03
  Çarşıda Yüzler Gülüyor !
  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Mart ayı sonlarında dükkanlarını kapatan çarşı esnafı, yeni sosyal hayat kuralları kapsamında Bursalılara hizmet vermeye başladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çarşı esnafını ziyaret ederek hayırlı ve bol kazançlar diledi.
 • 04
  Bursa Valiliğinden Flaş Açıklama Geldi !
  Bursa Valiliği yeni il hıfzısıhha kurulu kararlarını açıkladı.
 • 05
  İnegöl’lü Galerici Bursa’da Öldürüldü !
  İnegöl’de Galericilik yapan Hayrullah Yücel Çalışmaz Bursa’da otomobiliyle seyir halindeyken yanında bulunan ve kimliği henüz belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.
şanlıurfa araç kiralama