Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Ülkü Ocakları’ndan Çin tepkisi

Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere karşı uyguladığı işkence ve baskılar ile ilgili İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Demir bir yazılı açıklama yaptı.
GENEL - Aralık 10, 2019 1:57 am A A

Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere karşı uyguladığı işkence ve baskılar ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Demir, “İnsan eti yiyen, kendi dışkısı ile beslenen hayvanın etini yemekten geri durmayan, Allah’ın sessiz kullarım diye belirttiği kedi, köpek gibi varlıkların etiyle partiler düzenleyen, insanlıktan nasiplenmemiş katil Çine haddini bildirmek ve gerekli her türlü yaptırımlarla nefeslerini kesmek insanlık namına bütün dünyanın boynunun borcudur” dedi.

Konu ile ilgili açıklamasına devam eden İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Demir, “Dünya üzerinde nerede bir Türk toplumu varsa nerede bir Müslüman toplum varsa orada, ya kan yada göz yaşı vardır, bunun bir çok sebebi var elbette ekonomik boyuttan toplumsal boyuta, stratejik konumdan bir takım zenginliklere bir çok konuyu ele alıp değerlendirebiliriz. Biz bir olmadıkça Turan Ülküsünü gerçekleştirip tek çatı altında durmadıkça ne Arakanda, ne Türkistan’da nede başka bir yerde bu zulüm bu kan bitmeyecek. Son günlerde tekrar sosyal medya üzerinde yoğun paylaşımlara konu olan Doğu Türkistan ve türlü işkencelerle katledilen soydaşlarımızı görür ve izler olduk. Ne bir adim atabildik nede kınamaktan öteye geçebildik. Dünya bu vahşete seyirci ve sessiz kalmışken bizler çaresiz ellerimiz semada dualar göndermekten başka bir şey yapamaz olduk. Ebetteki duanın gücü karsısında hiç birse duramaz. Bundan yana şüphemiz yok, lakin Yüce Allah’ın ayetinde buyurduğu gibi, ‘Biz sizin kaderinizi yalnızca çabanıza bağlı kıldık’ demesindeki hikmeti de anlamak gerekli. Yüce Türk Devleti bu vahşete dur diyebilecek güce ve kudrete sahiptir. O sebeple Milliyetçi Ülkücü camia olarak Devletimizin bu konuda soydaşlarımız için atacağı her adımda her zaman olduğu gibi yine ardındayız. İnsan eti yiyen, kendi dışkısı ile beslenen hayvanın etini yemekten geri durmayan, Allah’ın sessiz kullarım diye belirttiği kedi, köpek gibi varlıkların etiyle partiler düzenleyen, insanlıktan nasiplenmemiş katil Çine haddini bildirmek ve gerekli her türlü yaptırımlarla nefeslerini kesmek insanlık namına bütün dünyanın boynunun borcudur. Bu bağlamda vefat eden bütün soydaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza şifalar ve esaret altında olanlara ise biran önce özgürlüklerine kavuşmaları için Yüce Allahtan yârdim istiyoruz. Kahrolsun Çin, kahrolsun Emperyalizm, var olsun Ülkü Ocakları, var olsun Doğu Türkistan” ifadelerini kullandı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1740 kez okundu.
GENEL - 1:57 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kantin bilmecesi bitmedi gitti !
  İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisinde bulunan kantin, fiyat anlaşmazlığı nedeniyle mevcut işletmeci tarafından kapatılmıştı. Yeniden ihale edilen kantinin yakın zamanda açılacağı öğrenildi.
 • 02
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 03
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 04
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 05
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.