13° Hafif yağmur
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Umuteli Yeni Yerinde Hizmete Başladı

Veren elin erdemi ile alan elin duasının buluştuğu yer olan Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yeni sistemi ile yeni yerinde hizmet vermeye başladı.
GENEL - Kasım 29, 2019 4:47 pm A A

İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yıllardır süren sistemli çalışması ve yaptığı yardımlar ile ihtiyaç sahibi ailelerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Son dönemde sistemsel anlamda değişimlerin olduğu Umuteli, Belediye Ek Hizmet Binasının zemin katında hizmete başladı.

Yeni sisteme geçişi ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara kişiye özel olarak hazırlanan alışveriş kartları teslim edildi. Yeni sistemde aileler İnegöl genelinde ihaleyle belirlenen 9 marketten gıda ve temizlik ürünü alışverişlerini mesai saati ve hafta sonu sıkıntısı yaşamadan rahatlıkla yapabilecekler. Gıda, giyim, yakacak, evde bakım, engelli araçları, medikal gereçler, muhtaç asker aile yardımları gibi birçok alanda hizmet veren Umuteli, yeni sisteme geçiş ile birlikte İnegöl Belediyesi Ek Hizmet Binası zemin katta hizmet vermeye devam ediyor.

DAHA İYİ KOŞULLARDA HİZMET
Yeni yerinde hizmetine devam eden Umuteli hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Alper Taban, “Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yardımlarına tüm özverisiyle devam ediyor. Bizler çalışmalarımızı insan merkezli olarak sürdürüyoruz. Bu anlamda müdürlüğümüz yeni yerinde koordineli ve yeni sistemiyle birlikte daha etkin, daha iyi koşullarda ailelerimize ulaşıyor. İhtiyaç sahibi ailelerimiz başvuruda bulunmak, dosya durumlarını öğrenmek ve taleplerini iletmek üzere müdürlüğümüze gelebilir, ihtiyaçlarını bildirebilirler. İmkanlarımız doğrultusunda taleplere yetişmeye, hakkaniyetli olmaya ve yardımların doğru sevk edilmesi noktasında özveri göstermeye gayret ediyoruz. Yeni yerimizin, yeni sistemimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1180 kez okundu.
GENEL - 4:47 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan açıkladı İndirim geliyor ..
  TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri süren vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine %20 indirim kampanyası bu yıl da uygulanacak.
 • 02
  Altın fiyatları yükselişte !
  Altın fiyatları son günlerin en yüksek seviyesine geldi. Gram gümüş ise 6 lira 75 kuruşu geçti. Altın ve gümüş fiyatlarındaki son değerlendirmeyi teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu yaptı.
 • 03
  Bakan Koca’dan flaş açıklama !
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama sürecinin 55 yaş üstü vatandaşlarda başlanacağını belirtti.
 • 04
  Üzerine kaynar çorba döküldü !
  Çeltikçi Mahallesinde meydana gelen olayda üzerine kaynar çorba dökülen 1 yaşındaki bebek hastanede tedavi altına alındı.
 • 05
  50 kişi işe alınacak !
  İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi, Hamzabey OSB’de üretimini sürdüren Akıa Hess Otomotiv firmasında çalışmak üzere vasıfsız 50 erkek personel alımı yapılacağını açıkladı. Alınacak personele İş-Kur iş başı eğitim programı kapsamında eğitim verilerek kaynakçılık alanında meslek sahibi yapılacak.