17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
kemeravm.gif

Üniversite öğrencilerine aşure ikramı

Büyükşehir Belediyesi tarafından Muharrem Ayı nedeniyle Uludağ Üniversitesi öğrencilerine aşure ikram edildi. Üniversitenin merkez yerleşkesinde yapılan etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı.
Bursa Haberleri - Eylül 28, 2019 6:33 pm A A

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cuma namazını Uludağ Üniversitesi Camii’nde kıldı. Namaz çıkışında ‘Büyükşehir Belediyesi tarafından’ üniversite öğrencilerine ve cemaate, aşure ikramında bulunuldu. Başkan Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Bursa milletvekilleri Refik Özen, Osman Mesten ve Zafer Işık, stantta yan yana durarak gelenlere aşure dağıttı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, Uludağ Üniversitesi’ni kazanan ve okuyan tüm öğrencilerin yeni eğitim yılının hayırlı olmasını diledi. Muharrem Ayı nedeniyle Cuma günü bir taşla birkaç kuş vurmak istediklerini belirten Başkan Aktaş, “Hem cami inşaatını inceleyelim, hem rektör hocamızla durum değerlendirmesi yapalım, hem de Cuma namazını kılıp öğrencilerimize aşure ikram edelim, onların ağızlarını tatlandıralım istedik. Farklı zamanlarda vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz, bugünü de öğrencilerimize ayıralım istedik. Aşuremizi onlarla tatlandırdık. Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve protokol üyeleri, aşure dağıtımının ardından Üniversite Camii ve Müştemilatını Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ni ziyaret ederek, inşaatı devam eden yeni üniversite camii hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Aktaş ve beraberindekiler, daha sonra yine üniversite kampüsünde yapılan Öğrenci Toplulukları Buluşması’na katıldı.


Bu haber 2230 kez okundu.
Bursa Haberleri - 6:33 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Nureddin Nebati: Benzinin 22 liraya düşmesi neden manşetlerde yok?
  9-10 aylık süreçte 7 TL seviyesinden 30 TL seviyesine dayanan akaryakıt fiyatlarında son dönemde yaşanan indirimlerden bahseden Nebati, zamların manşete çıkarken indirimlerin çıkmadığını söyleyerek sitem etti: “Motorin 22 liraya indi manşetlerde yok. Benzin 22 liraya düştü altyazı geçiyor…”
 • 02
  Gram altında 1600 lira için tarih verdi !
  Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş güncel dolar ve altın fiyatları hakkında yorum yaptı. Memiş gram altınında 1600 TL olacağı tarihi paylaştı.
 • 03
  Sigaraya zam bekleniyor !
  Sigara ve alkole zam beklendiği açıklandı. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar sigara ve alkollü ürünlere yeni zam beklendiğini açıkladı.
 • 04
  Uyuşturucu tacirlerine Jandarma’dan darbe !
  Bursa’nın iznik ilçesinde yasa dışı kenevir ekimi yapan 4 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
 • 05
  Belediye Hizmet Binasında Dış Cephe Çalışmaları Başladı
  İnegöl Belediyesi Yeni Hizmet Binasında çalışmalar sürüyor. Yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen hizmet binasında dış cephe mantolama çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Alper Taban çalışmaları yerinde inceledi.