15° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Üst Geçit Haziran’da Hizmete Giriyor

Son dönemlerde yapılan okullarla ciddi öğrenci sirkülasyonunun ortaya çıktığı Metal Sanayi Kavşağı bölgesinde, yayaların güvenli geçişini sağlamak adına 43 metre uzunluğunda yaya üst geçidi yapılması çalışmaları sürüyor. 1 buçuk milyonluk üst geçidin 15 Haziran’a kadar tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.
GENEL - Mayıs 8, 2020 4:28 pm A A

İnegöl’de yeni yerleşim yerleri ve yeni yaşam alanlarının oluşmasıyla yeni ihtiyaçlar da ortaya çıkıyor. Vatandaşların rahat bir yaşam sürebilmesi adına İnegöl Belediyesi çalışmalarını ve projelerini sürdürüyor. Bu kapsamda özellikle son 10 yılda İnegöl’ün hızlı gelişen bölgelerinden olan Alanyurt bölgesinde, eğitim kurumlarının sayısı arttı. Sinanbey Mahallesi 1. Cadde, Ertuğrulgazi Mahallesi Özkervan Sokak ve Alanyurt Caddesinin kesiştiği bölgede 3 okulun hizmete girmesiyle, bu bölgede öğrenci ve yaya sirkülasyonu da oldukça artış gösterdi. Okulların eğitime başlamasıyla beraber sabah ve akşam saatlerinde çok fazla yaya sirkülasyonu ortaya çıkmasıyla Metal Sanayi Kavşağı olarak adlandırılan Özdilek Köprülü Kavşağı bölgesinde yaya geçişleri için ciddi risk oluşmaya başladı.

İNEGÖL BELEDİYESİ’NİN GİRİŞİMLERİ KARŞILIK BULDU
Sinyalizasyon sistemine rağmen öğrenciler için tehlike arz eden kavşakta can ve mal kayıpları yaşanmaması için İnegöl Belediyesi harekete geçti. Sorumluluğu Karayolları 14. Bölge Müdürlüğünde bulunan kavşakta İnegöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün yoğun talepleri doğrultusunda Karayolları 14. Bölge Müdürlüğünce Yaya Üst Geçidi yapılması kararı alındı. Nisan ayında Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan 43 m uzunluğunda, 6 metre yüksekliğinde ve iki tarafında da asansör için kuleler bırakılacak şekilde dizayn edilen yaya geçidinin yapımı sürüyor.

BAŞKAN TABAN YERİNDE İNCELEDİ
Yaklaşık maliyeti 1 buçuk milyon TL olan üst geçidin devam eden çalışmalarını, Belediye Başkanı Alper Taban bugün yerinde inceledi. İnceleme sırasında yetkililerden bilgi alan Taban’a, 15 Haziran tarihine kadar çalışmaların tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.


Bu haber 890 kez okundu.
GENEL - 4:28 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöllüler dikkat !
  Meteoroloji, İnegöl için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Yağışın yarın ve çarşamba günü etkili olacağı belirtildi.
 • 02
  Korkutan ceset şoku!
  Antalya’da ormanlık alanda çıkan küçük çaplı yangının söndürülmesinin ardından, alevlerin çıkış noktasında bulunan yanmış erkek cesedinin CHP Döşemealtı eski İlçe Başkanı Hasan Haluk Yalçın’a (53) ait olduğu belirlendi.
 • 03
  Kahreden haber şehidimiz var !
  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama yürekleri dağladı.
 • 04
  Gerekirse Kardeşlerimizle Şehadete Yürürüz !
  MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına karşı haince ve hunharca yapmış olduğu saldırısına karşılık yazılı bir açıklama yaptı.
 • 05
  Altın fiyatları düşecek mi , artacak mı ?
  Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti. Dolar ve altının ons fiyatında yaşanan yükseliş altın fiyatlarını 13 lira birden artırdı. Peki altın bundan sonra düşer mi, çıkar mı?