21° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Uzmanlar açıkladı !

Son zamanlarda 5 ve üzerinde depremlerin arttığına dair bir izlenim var.
GENEL - Haziran 27, 2020 2:29 pm A A

Peki bu durum bize bir mesaj veriyor mu ? . Yada peş peşe gelen depremler başka bir depreminde habercisi mi ?  Bu depremler neyin habercisi?

Uzmanlar Türkiye’nin çok hareketli bir fay üzerinde yer aldığını ifade ederek , Bu coğrafyada meydana gelen hiçbir depremin Türk halkını şaşırırtmaması gerektiği özellikle vurguluyor.

Uzmanlar ; tarihsel dönemde yıkıcı depremler ile karşılaşan Türkiye ,  bir deprem ülkesi ve bununla yaşamaya alışmalı uyarısında bulunuyor. Uzmanlar tüm bunları söylerken de buradaki fay hattının hareketinden yola çıkarak bunlar rahatlıkla ifade edilebilir diyor.


Bu haber 850 kez okundu.
GENEL - 2:29 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de güvenli park uygulaması devam ediyor
  İnegöl belediyesi tarafından uygulanan güvenli park projesi parklarda hayata geçiriliyor.
 • 02
  İnegöllüler dikkat !
  İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama” ve “Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu” konulu iki ayrı genelge gönderdi.
 • 03
  İnegöl Belediyesi’nden iddialara yanıt geldi !
  Pazartesi Pazar yerinde devam eden zemin düzenleme çalışmaları hakkında sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerinden sorgulaması yapılmadan ve araştırmadan ortaya atılan iddialara İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger yanıt verdi.
 • 04
  İnegöl’de Ekmeğe zam geldi !
  Geçtiğimiz Temmuz ayında İnegöl’deki fırıncıların talebi doğrultusunda 250 gram ekmeğin fiyatı sabit tutulup gramajı düşürülmesi istenmişti.
 • 05
  RÜZGAR DEYİP GEÇMEYİN
  Rüzgar deyip geçmeyiniz. Öyle pencerenin perdesini havalandırıp içeri giren, yalnızca masada duran kağıtlarınızın nasibini aldığı rüzgardan bahsetmiyorum. Önüne kattığı ne varsa savuran, kapkara bulutları yüklenip şehirlerin gökyüzünü kaplamalarını sağlayan, ayetlerde yer alan rüzgardan bahsediyorum.