Açık
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Vatandaşa güzel haber: Tüm faiz silinecek !

Vatandaşlara nefes aldıracak olan yapılandırma yasası yürürlüğe girdi. Yasa kapsamında 31 Aralık 2022 tarihine kadar devlete olan bütün borçlar yapılandırılabilecek. Devlete borcunu yapılandırmak için 31 Mayıs’a kadar başvurulması gerekiyor.
GENEL - Giriş : 13.03.2023 12:50 - Güncellenme : 13.03.2023 12:50 A A

Öğrenci kredisinden prim borcuna, emlak, taşıtlar vergisinden trafik cezasına kadar milyonlarca vatandaşa nefes aldıracak olan yapılandırma yasası yürürlüğe girdi.

Yasa kapsamında 31 Aralık 2022 tarihine kadar devlete olan bütün borçlar yapılandırılabilecek. Bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin ilgili kuruma 31 Mayıs’a kadar başvurması gerekiyor.

Yapılandırma tutarlarının ilk taksitini 30 Haziran’a kadar ve azami 48 eşit taksitle ödeme koşulu aranacak. Sigorta, işsizlik sigortası, sosyal güvenlik destek primi, ödeme imkânı ortadan kalkan isteğe bağlı sigorta primi, topluluk sigorta primi alacakları yapılandırılacak. Hesaplanacak tutarın belirtilen süre ve şekilde ödenmesi durumunda gecikme cezası, gecikme zammı alınmayacak. Geçen yıl için matrah ve vergi artırımı imkânı sağlanacak. Borçlarını peşin ödeyenler gecikme faizinden tümüyle kurtulacak.

 

resim yükle kemeravm.gif

Bu haber 410 kez okundu.
GENEL - 12:50 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SOMA MAÇ BİLETİ ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ
  İnegölspor Futbol Şube Sorumlusu Cihan Bozacılar, yarın saat 14.00’da oynanacak Somaspor maçına gelmek isteyen öğrencilerin bilet bedellerinin yönetim kurulu tarafından karşılanacağını açıkladı ve tüm futbol severleri maça davet etti.
 • 02
  Emekliye zam düzenlemesi Meclis’te!
  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını da içeren kanun teklifinin meclise sunulduğunu duyurarak söz konusu yeni zammın 7 bin 500 lira üzeri alanlara uygulanmayacağını söyledi.
 • 03
  AK Parti Bursa’da kimler aday adayı oldu ?
  28. Dönem Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için AK Parti Bursa Milletvekili aday adaylığı başvurusu yapanların tam listesi belli oldu.
 • 04
  İnegölspor çıkış arıyor !
  Geçtiğimiz haftayı deplasmanda aldığı tarihi farkla mağlup kapatan İnegölspor yarın kendi sahasında ağırlayacağı Somaspor’u yenerek yeni bir seri yakalamak istiyor.
 • 05
  İnegöl Belediyesi 3 Takımla Teknofest Finallerinde
  Baykoca Proje Takımlarının geliştirdiği projelerle düzenli olarak son 3 yıldır Teknofest’e katılan İnegöl Belediyesi, Teknofest 2023 için de iddialı. Geçtiğimiz 2 yılda alanlarda derece elde eden Baykoca Proje Takımlarının geliştirdiği 3 proje, 2023 yılında yapılacak Teknofest için finale kaldı.
resim yükle
resim yükle