18° Açık
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.75

Vatandaşın Sorunu Bizim Sorunumuz

Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Turgutalp Cami cemaatiyle bir araya geldi. Burada konuşan Taban, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine nasihatlerini hatırlatarak; “ortak akıl vurgusu yaparak; “Sayın Cumhurbaşkanımızın bize iki nasihati vardı; birincisi çok çalışman gerekiyor dedi, ikincisi de halkın içinde, halkla birlikte […]
GENEL - Ocak 5, 2018 11:21 am A A

Belediye Başkanı Alper Taban, her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği kapsamında bu sabah Turgutalp Cami cemaatiyle bir araya geldi. Burada konuşan Taban, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine nasihatlerini hatırlatarak; “ortak akıl vurgusu yaparak; “Sayın Cumhurbaşkanımızın bize iki nasihati vardı; birincisi çok çalışman gerekiyor dedi, ikincisi de halkın içinde, halkla birlikte olmalısınız dedi. Zaten halktan kopuk bir hizmet anlayışı, halktan kopuk bir siyaset anlayışı artık çok şükür ki bitti. Vatandaşımızın sorunu bizim sorunumuz, vatandaşımızın yaşadığı problemler bizim çözmekle mükellef olduğumuz problemlerdir” dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban’ın her hafta Cuma sabahı gerçekleştirdiği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği devam ediyor. Her Cuma sabahı farklı bir camide sabah namazının kılınması ve ardından simit, zeytin, peynir ile kahvaltı yapılarak şehrin idarecilerinin burada halkla bir araya gelmesini sağlayan Bereket Sofrası, bu hafta Turgutalp Caminde kuruldu. Vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan idarecilere iletme imkanı sağlayan Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliğine, cami cemaatinin ilgisi de yoğun oldu.

MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ BAŞKANA İLETTİ
Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Adil Kansu, Eşref Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve bazı yöneticiler ile meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrası buluşmasında, sabah namazının kılınmasının ardından cami lokalinde hazırlanan kahvaltıya geçildi. Burada vatandaşla birlikte simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, bölgenin sorunları da masaya yatırıldı. Vatandaşlar mahalleleri hakkındaki talepleri ilk ağızdan Başkan Alper Taban’a iletme fırsatı buldu.

Kahvaltının ardından Belediye Başkanı Alper Taban bir konuşma yaptı. Vatandaşla sürekli temas halinde olmak adına Bereket Sofralarının kurulduğunu ifade eden Taban, “Her Cuma sabahı olduğu gibi bu hafta da Turgutalp camimizde Bereket Soframızı kuralım ve sizlerle bir araya gelelim istedik. Bir yandan mübarek Cuma gününü eda ederken, namazlarımızı kılarken, bir yandan da sizlerle hemhal olalım istedik” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ BU KONUYU ÇOK ÖNEMSİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine nasihatlerini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Taban; “Bu güzel sofralarda bu onurlu millet bizimle bir araya geliyor. Bundan ne kadar gurur duysak az. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bize iki nasihati vardı; birincisi çok çalışman gerekiyor dedi, ikincisi de halkın içinde, halkla birlikte olmalısınız dedi. Cumhurbaşkanımız bu konuları çok önemsiyor. Belediye Başkanlarına, tüm milletvekili ve Bakanlara ifade ettiği bu iki cümle. Zaten halktan kopuk bir hizmet anlayışı, halktan kopuk bir siyaset anlayışı artık çok şükür ki bitti. Vatandaşımızın sorunu bizim sorunumuz, vatandaşımızın yaşadığı problemler bizim çözmekle mükellef olduğumuz problemlerdir” dedi.

“SİZİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZE İHTİYACIMIZ VAR”
2019 yılında yapılacak seçimlere kadar olan süreçte yeni döneme ilişkin yapılacaklar hakkında da konuşan Taban; “Yeni döneme dair bir şeylerin de yenilenmesini, değişmesini istiyoruz. Bizler göreve geldikten sonra var olan sistemimizi daha da güçlendirmeye ve bu sistemin tıkır tıkır işliyor olmasını istedik. Bu şu demek; bir yerde bir sorunun çözülmesi için veya yeni bir işin ve isteğin yerine gelmesi için orada ille bir yönetici, Başkan olmasına gerek yok ya da vatandaşımızın illa kendine bir akraba bulmasına gerek yok. Bizim için eşitlik ve adillik ilkesi en geçerli ilkelerdir. Bunu niçin söylüyorum; bana veya ekibime ulaşamayan olabilir. Ama bugün artık iletişim çağında yaşıyoruz. Herkes bir telefonla veya teknolojinin diğer iletişim kanallarından bizlere ulaşabilir. Bu sistemle birlikte ne oldu? Normalde sistemimize aylık 300-350 kayıt gelirken Aralık ayında 1018 kayıt geldi. Çayınızı yudumlarken veya arkadaşınızla sohbet ederken gördüğünüz bir aksaklığı dahi Alo 153 hattımızdan veya whatsapp numaramızdan bizlere iletebilirsiniz. Profesyonel bir çözüm merkezimiz var. Burada profesyonel arkadaşlarımız sizlerden gelecek haberleri bekliyorlar. Mahallenizde bir sorun mu var, çözüm merkezimize ulaşın. Bunları neden anlatıyorum? 50-60 zabıtayla, 300 çalışanla her an her yerde ne olduğunu görmemiz çok mümkün değil. Sizlerin bize destekçi olmanız lazım. Bu şehir hepimizin. Önerileriniz de olabilir. Hep sorun ve şikayetleri bildirin demiyorum. Görüşlerinizi de duymak istiyoruz. Bir Belediye Başkanının her konuda uzman olmasını beklemeyin. Bizim sizlerin görüş ve önerilerinize ihtiyacımız var” ifadelerinde bulundu.

Bu haber 200 kez okundu.
GENEL - 11:21 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Münür Kaner aday olacak
  İnegölspor yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı ardından kulisler hareketlendi. Eski başkan Münür Kaner’in aday olacağı öğrenildi.
 • 02
  Orhaniyespor transferin iddialı takımı
  Tevfik Demirhan başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden Orhaniye Spor transfere hızlı başladı.
 • 03
  Bursa’ya şehit ateşi düştü
  Adana’da askerlik görevini yapan Şükrü Gündüz sabah saatlerinde geçirdiği beyin kanaması sonucunda şehit düştü.
 • 04
  İnegöl’de Roma mezarı
  İnegöl’de hayırseverler tarafından yapılacak okulun temel hafriyatında Roma dönemi ait mezar taşı bulunmasının ardından okul inşattı durduruldu. Bursa’dan gelen yetkililer bölgede kazı çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmalar neticesinde yine roma dönemine ait olduğu tahmin edilen malzemeler bulundu. Yetkililer tarafından bulunan malzemeler Bursa’ya götürüldü.
 • 05
  İnegölspor olağanüstü kongreye gidiyor
  İnegölspor’un önünü açmak ve içinde bulunan sıkıntılı süreci aşabilmek adına yönetim kurulu geçtiğimiz çarşamba günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında olağanüstü kongre kararı aldı.