Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Yasak uzatıldı !

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner, koronavirüs pandemisine ilişkşin yeni kararları duyurdu.
GENEL - Şubat 28, 2021 11:44 am A A

Bakanlar Kurulu’nca alınan yeni kararlar çerçevesinde KKTC’de bu ayın ilk haftasından bu yana devam eden kısmi sokağa çıkma yasakları bir kez daha uzatıldı. Başbakan Saner tarafından yapılan basın açıklamasında, daha önce ülke genelinde 1 Mart’ta yürürlükten kaldırılacağı açıklanan kısmi sokağa çıkma yasağı 8 Mart’a kadar uzatıldığı belirtildi.

Yeni karara göre, 1-8 Mart tarihleri arasında saat 21.00 ile saat 05.00’e kadar sokağa çıkma yasakları sürecek. Üst kurul’un yaptığı öneriler doğrultusunda, hafta içi bar, kafe, lokanta gibi iş yerleri haricindeki tüm işletmeler hizmet verebilecek. Cumartesi günleri ise market, fırın, kasap ve restoranlar akşam saat 20.00’e kadar paket servisle hizmet verebilecek. Hafta sonları diğer işletmeleri faaliyet gösteremeyecek. KKTC’de son 24 saatte 5 bin 92 test yapıldığı, 27 yeni vaka tespit edildiği açıklandı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1080 kez okundu.
GENEL - 11:44 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bursa’nın sokakları notalarla renkleniyor !
  Bursa’da sokak müzisyenlerinin daha sağlıklı şartlarda çalışabilmeleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Bursa’nın her sokağı ayrı bir şarkı” projesi, müzisyenlerin şehir merkezinde verdiği mini konserle start aldı.
 • 02
  Zabıtadan polise pastalı kutlama !
  Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıtası, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı yılını, Acemler’deki kontrol noktasında nöbet tutan polislere pasta keserek kutladı.
 • 03
  Mhp’li isimlere silahlı saldırı !
  Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcılarına silahlı saldırı düzenlendi.
 • 04
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.
 • 05
  BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ !
  Koronavirüs vaka sayılarının 50 binin üzerine çıkmasıyla özel sektör de kendine göre tedbirler almaya başladı. İlk adımı atan bankalar, mesai saatlerini değiştirdi. İşte bankaların güncel çalışma saatler.