Sisli
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.14

YENİ KABİNE AÇIKLANDI PİYASALAR NEFES ALDI

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yeniden ekonominin başında yer almasıyla 3 liranın üzerinde seyreden dolar hızla gerileyerek, 2.97 seviyesine indi ve Borsa İstanbul (BIST) sert bir şekilde yükseldi. DOLAR 3 LİRANIN ALTINDA Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yeni kabine olmayacağı beklentisiyle 3 liranın üzerinde seyreden dolar kuru, yeni kabinenin açıklanmasıyla birlikte 2.9794’e geriledi. PİYASALAR NEFES ALDI Mehmet […]
EKONOMİ - Mayıs 24, 2016 10:00 am A A

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yeniden ekonominin başında yer almasıyla 3 liranın üzerinde seyreden dolar hızla gerileyerek, 2.97 seviyesine indi ve Borsa İstanbul (BIST) sert bir şekilde yükseldi.

DOLAR 3 LİRANIN ALTINDA

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yeni kabine olmayacağı beklentisiyle 3 liranın üzerinde seyreden dolar kuru, yeni kabinenin açıklanmasıyla birlikte 2.9794’e geriledi.

PİYASALAR NEFES ALDI

Mehmet Şimşek’in Başbakan Yardımcılığına devam etmesiyle piyasalar rahat bir nefes alırken, öğleden sonra yapılacak Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısını izleyecek.

YENİ KABİNENİN AÇIKLANMASIYLA BORSA İSTANBUL SERT YÜKSELDİ

Kabinenin açıklanması öncesi yatay seyreden Borsa İstanbul 100 endeksi, gelen güçlü alımlarla yüzde 2’ye yakın yükseldi. Endeks en yüksek 78 bin 442 puanı gördü. BIST 100 endeksi saat 12.18 itibariyle 1424 puan yükselerek 78 bin 190 puandan işlem gördü. Hisse senetleri yüzde 1,86 oranında yükseldi. Bankacılık endeksi ise yüzde 2,80 oranında yükselişte.

Bu haber 940 kez okundu.
EKONOMİ - 10:00 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Altın rekor üstüne rekor kırıyor
  Altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.Gram altın yeni rekorunu kırdı.  330 lirayı aşan gram altında kısa bir süre sonra 325 liraya geriledi .
 • 02
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 03
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 04
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.
 • 05
  Seferler iptal edildi
  Budo bugün yapılması planlanan bazı severlerin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.