13° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

Yeni normal için tarih verildi !

Sokağa çıkma kısıtlaması, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kısıtlaması, lokantaların açılması ile ilgili açıklama geldi.
GENEL - Ocak 26, 2021 8:33 am A A

Edinilen bilgilere göre Mart ayının sonuna kadar 15 milyon kişinin aşılanmasının planlandığı öğrenildi.  Aşılarda 15 milyona ulaşılması sonrası yeni normale geçileceği öğrenildi.

Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun kaleme aldığı yazısında, Koronavirüs nedeniyle gelen kısıtlamalarda ilk esnetilmenin lokantalar, restoranlar  için geleceği öğrenildi. Bazı kurallara uyarak lokantaların yeniden açılması gündemde. Önümüzdeki günlerde yapılacak kabine toplantısında bu konu görüşülecek. Lokantaların HES kodu ve kişi sınırlamsaı şartı ile açılması bekleniyor.

Lokantaların önümüzdeki günlerde yapılacak kabine toplantısından sonrası Şubat ayının başında açılması bekleniyor.

Yeni normal için Mart ayının sonunun düşünüldüğü öğrenildi. Mart ayının sonunda 15 milyon kişinin aşılanması ile kısıtlamaların gevşetileceği bildirildi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1650 kez okundu.
GENEL - 8:33 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yoğun bakıma kaldırıldı !
  İnegölspor eski Başkanı Münür Kanar geçirdiği rahatsızlıktan dolayı hastaneye kaldırıldı.
 • 02
  İç İşleri Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması !
  İç İşleri Bakanlığı’ndan son dakika yapılan açıklamaya göre yarın tüm ülke genelinde geniş çaplı denetleme yapılacağı ifade edildi.
 • 03
  Ekmeğe yapılan zam iptal edildi !
  Ankara’dan ekmeğe yapılan zammın iptal edildiği bilgisi geldi.
 • 04
  İnesmek Butik Törenle Açıldı
  İnegöl Belediyesi’nin aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen bayanların el emeği göz nuru ürünlerini satışara sunarak kazanca dönüştürdüğü İnesmek Butik, Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.
 • 05
  İnegöl Kültürlerin Merkezi
  İnegöl Belediyesi, bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış İnegöl’ün saklı kalmış değerlerini ortaya çıkarmak adına 91 kırsal mahalle ve 4 beldeden dönüşmüş mahalleye yönelik saha araştırmasının startını bir süre önce vermişti.