22° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Yeniceköy’de büyük dönüşüm

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İnegöl Yeniceköy Göleti Etrafı Kıyı Düzenleme ve Yapım İşi hızla devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında Yeniceköy göleti yenilenen yüzü ile ilçe halkının nefes alacağı önemli alanlardan biri olacak.
Bursa Haberleri - Haziran 17, 2020 4:28 pm A A

Bursa’nın yeniden yeşille anılan bir kent olması hedefiyle bu dönem 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alanı kente kazandırmayı hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede çevre düzenleme yatırımlarına hız verdi. Bu kapsamda İnegöl Yeniceköy Göleti çevresinde başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sahil Planlama ve Yapım Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalarda gölet ile piknik alanı çevresi tel çit ile ayrılırken, böylelikle gölet daha korunaklı hale getiriliyor. Toplam 3 bin 824 metrekare alan yürüyüş yolu olarak düzenlenirken, yürüyüş yolu yanına da bisiklet yolu kazandırılıyor.

Vatandaşların hafta sonlarını doğa ile iç içe ve konforlu bir alanda değerlendirebilmeleri amacıyla gölet çevresine 25 adet kamelya, kamelyaların etrafına da piknik masaları, barbeküler ve banklar yerleştirilecek. Gölet çevresine aydınlatma direkleri konularak, aynı zamanda bölgenin aydınlatması da sağlanacak. Gölet çevresinde hızla devam eden çalışmaların iki ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Yeniden yeşil Bursa

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın yeşil kimliğini öne çıkarmak amacıyla çok sayıda çevre projesi üzerinde çalıştıklarını, pandemi sürecinde aksamaya uğrayan çalışmalara hız verdiklerini söyledi. Bursa’da eski stadyum alanına yapılan Millet Bahçesi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile video konferansla geçtiğimiz günlerde açtıklarını hatırlatan Başkan Aktaş, “Bunun yanında 225 dönüm alan üzerine kazandırdığımız Vakıfköy Kent Parkı açılış için gün sayıyor. Biz sadece kent merkezinde değil 17 ilçemizde de halkımızın nefes alacağı, aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebileceği alanlar oluşturmak istiyoruz. Yeniceköy göleti de İnegöl için bu anlamda kıymetli bir yer. Yaptığımız düzenlemelerde halkımız için burada konforu daha da artıracağız. Çalışmaları kısa sürede tamamlayıp, yaz sonu gibi hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.


Bu haber 1310 kez okundu.
Bursa Haberleri - 4:28 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma yapıldı.
 • 02
  İç İşleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama !
  İçişleri Bakanlığı: “26 Eylül 2020 tarihi itibarıyla yurt ve pansiyonlarda 2 bin 157 kişi izolasyon altında tutuluyor.
 • 03
  Milletimizin yanında olduk !
  Bakan Albayrak: Milletimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz dedi.
 • 04
  Koronavirüste son dakika
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verileri paylaşıldı.
 • 05
  Koronavirüs aşısında bir iyi haber daha !
  ABD merkezli Johnson&Johnson (J&J), ürettiği yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısının, klinik deneylerde virüse karşı güçlü bağışıklık oluşturduğunun gözlendiğini bildirdi.