10° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Yeniden İhale Edilecek

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Sağlık Bakanlığı’nın Yeni Diş Hastanesi yeni ihalesi için 4 milyon lirayı Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği hesabına yatırdığını açıkladı. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, dün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi işbirliğinde Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı kontrollerine katıldı. Şahin, […]
Güncel - Şubat 23, 2015 8:21 pm A A

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Sağlık Bakanlığı’nın Yeni Diş Hastanesi yeni ihalesi için 4 milyon lirayı Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği hesabına yatırdığını açıkladı.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, dün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi işbirliğinde Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı kontrollerine katıldı. Şahin, program esnasında diş hastanesi ve genel seçimler ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Sağlık Bakanlığımızın önleyici hizmetler kapsamında özellikle çocuklarımızın diş sağlığını korumak ve diş sağlığını geliştirmek anlamında yapmış olduğu çalışmalardan birine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin destekleriyle bir örnek uygulama içerisinde bulunduk. Bu tabi yaygınlaştırılacak. Bütün ilkokul öğrencilerinin özellikle süt dişlerinin florla zenginleştirerek sağlamlaşması ve gelişirken de dişlerinin daha sağlıklı gelişmesine imkân sağlayacak bir altyapı çalışması. Hem flor desteği hem de Sağlık Bakanlığımızın göndermiş olduğu diş fırçası ve diş macununu öğrencilerimize hediye ediyoruz. Sağlık Bakanlığımızın kendi kaynakları ile oluşturmuş olduğu çalışmalardır. Hiçbir sponsor desteği yoktur. Çocuklarımızın ağız ve diş sağlığını düşünerek hasta olmamaları ve dişlerinin daha da gelişirken sağlıklarına hizmet edecek şekilde büyümelerine, gelişmelerine hizmet verecek bir altyapı çalışması. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin açıldığı günden bu yana elinde veriler var. Özellikle süt dişlerinin çürük oranında bu çalışmalarla birlikte elde ettiğimiz bir tespit. Yüzde 5 daha az çürük oranı yakalandı. İnşallah bu çalışmaların desteklenmesiyle bunların daha da yükseltilerek toplumumuzun gelecekteki diş sağlığını sağlam zemine oturtmak istiyoruz. Amacımız farkındalık oluşturmak. Diş sağlığının önemini çocuklarımızdan başlayarak topluma bilinçli bir şekilde uyarıda bulunmaktadır. Öğrencilerimizin en az günde iki kez fırçalayarak, ağız ve diş temizliğini önlem almalarını arzu ediyorum. İnşallah, yeni diş hastanemizin de devreye girmesiyle hizmetin daha da güzel bir şekilde verileceğini belirtme isterim” dedi.

4 MİLYON TL AYRILDI

Yeni Diş Hastanesi inşaatında bir takım aksaklıkların yaşandığını belirten Hüseyin Şahin, “Doğrusu biz de çok üzüldük ama müteahhitlerin iş kazası yaşamaları, iflas etmeleri de bizi de olumsuz etkilemiş oldu. Çok şükür ki Sağlık Bakanlığımız yeni ihale için 4 milyon lirayı Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin hesabına gönderdi. Çok yakın zamanda da ihalesi yapılacak. 5 aylık bir iş var” şeklinde konuştu.

BUNUN REÇETESİ MANEVİYATTIR

Özgecan cinayeti hakkında konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Böyle empati yapmak çok zor. Önce Allah böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın. Bu ve benzeri acılar aslında Özgecan adıyla sembolleşmiş oldu, ama birçok kez böyle şeyler yaşanıyor. Toplumun içerisinde maalesef arızalı tipler oluyor. Bunların topluma yaşatmış olduğu travmaları atlatmak kolay olmuyor. İnanın empati yapmakta zorlanıyorum. Kendimi ailenin yerine koymakta zorlanıyorum. Çünkü yaşanma ihtimali en zor seçeneklerden biri. Kızımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Olayı gerçekleştiren baba, oğul ve arkadaşı hangi ruhsal bozuklukla yapmışlar düşünemiyorum. Allah toplumu da böyle arızalı tiplerden korusun. Bunun reçetesinin de maneviyat olduğunu belirtmek istiyorum. Manevi zenginliğimiz arttıkça insanların içerisinde Allah korkusu zenginleştikçe, bu tür arızaların da tedavi edileceğini kendi iç dünyam da biliyorum. Dolayısıyla sorumluların en ağır cezayı almalarını, toplumun şu anda sosyal medya üzerinden de müşahede ediyoruz ki, birçok insan en son noktadaki cezanın bu insanlara verilmesini arzu ediyoruz. Toplumsal bir mutabakat oluşursa cezaların ağırlaştırılması, en son cezanın da verilmesi neden olmasın. Bunun için bir toplumsal uzlaşı gerekir” diye konuştu.

HEDEFLERİ GERÇEKLEŞTİREBİLECEK TEK PARTİYİZ

7 Haziran 2015 Pazar günü 25. dönem parlamento yenileme seçimlerinin gerçekleştirileceğini belirten Şahin, “İnşallah bir AK Parti Milletvekili olarak ümidimiz o ki, milletimiz tekrar tercihini bizden yana kullanacak. 12 yıldır milletimize çok ciddi hizmetler verdik. Milletimizi ekonomik olarak 4 kat ilerisine götürdük. Siyasal anlamda siyasi istikrarı sağladık. Ekonomik istikrarı sağladık. Hatırı sayılır ülkeler seviyesine yükselttik. Birçok alanda hakikaten uçurumlar vardı. Bu uçurumları kapatarak toplumun bütün fertlerini bu hizmet noktalarına ciddi yatırımlar yaptık. Milletimiz 2002, 2007 ve 2011’de tercihini AK Parti’den yana kullandı. Biz yine yaptığımız hizmetleri milletimize anlatacağız. Bizim daha büyük hedeflerimiz var. 2023 hedeflerimiz var. Bunları yapabilecek tek partinin bunların olduğunu anlatacağız. Tekrar destek istemek için seçim meydanlarına çıkacağız. İnşallah milletimiz tekrar AK Parti’den yana rey edecek” ifadelerini kullandı.

SAYININ ÇOKLUĞU GÜÇLÜ AK PARTİ’NİN VURGUSUDUR

Milletvekili aday adaylığına müracaat edeceğini belirten Şahin, “Henüz etmedim. Türkiye’nin lider partisine şu anda toplumun bütün kesimlerinden çok ciddi teveccüh var. Bu bizi memnun ediyor. Bu kadar çok başvurunun olması bizi memnun ediyor. Demek ki yine seçimlerin kazananının AK Parti olacağını gören medeni cesareti olan insanlar AK Parti’ye müracaat ediyor. Sayının 10, 100, binlerce olması güçlü AK Parti’nin vurgusudur. Biz de bundan son derece memnunuz. İnşallah yine genel merkezimiz yapacağı mülakat çalışmaları ile özellikle toplum içerisinde yapılacak kamuoyu yoklamaları ile istişarelerle en güzel kadroyu oluşturacak ve 550 adayla toplumumuzun önüne çıkacağız. Bu dönemde hedefimiz anayasa değişikliği ile alakalı çalışmaları gerçekleştirmek. Toplumumuzun anayasayı değiştirecek çoğunluğu oluşturacak temsil kabiliyetini vermesini arzu ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

 


Bu haber 1130 kez okundu.
Güncel - 8:21 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İç İşleri Bakanlığı’ndan Son Dakika Genelgesi
  Cumhurbaşkanı kabine toplantısı sonrasında yapmış olduğu basın toplantısında sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı. Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili son dakika genelgesi’ni İçişleri Bakanlığı yayınladı.
 • 02
  Renault 15 bin kişiyi işten çakaracak !
  Fransız otomobil devi Renault, önümüzdeki günlerde 10 bin 400’ü dünya genelinde, 4 bin 600’ü Fransa’da olmak üzere 15 bin kişiyi işten çıkaracak.
 • 03
  Günlük bilanço açıklandı !
  Türkiye’de son 24 saatte 1182 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 30 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 160 bin 979, can kaybı 4 bin 461 oldu. Bakan Koca: “Test sayısı düne göre 1,6 oranında arttı. Yeni vaka sayısı öngörülebilir seviyede. İyileşen hasta sayımızsa dünden 290 fazla. Gelecek günler, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza […]
 • 04
  Cumhurbaşkanı önemli konularda açıklama yaptı !
  Tarabya’daki Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, 4 saat sürdü.
 • 05
  Ümitalan’da korkutan kaza !
  Bursa Ankara yolu ümitalan mevkinde meydana gelen kazada 2 otomobil çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile taklalar atan araçta iki kişi yaralandı.
şanlıurfa araç kiralama