17° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

YENİDEN REFAHLI HANIMLAR SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Kadın Kolları, İnegöl Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin sokak hayvanları için yaptığı çağrıya kulak verdi.
GENEL - Haziran 1, 2020 4:21 pm A A

Partinin İlçe Kadın Kolları Başkanı Av. Gözde ÇELİK “Dünyamızı paylaştığımız bu masum canlılara karşı gerek dinimiz gerek kültürümüz ortak bir bilinç geliştirilmesi için oldukça mühim öğütler vermiştir. Osmanlı geleneğinde hayvanları korumak adına çeşitli vakıfların kurulduğunu da bilmekteyiz. Ancak günümüzde ahlâk ve maneviyat yoksunu bir takım insanlar tarafından bu canlılara çeşitli eziyetler yapıldığına şahit oluyoruz. Bununla birlikte İDOHA gibi pek çok hayvansever, doğa sever kuruluşlarca hayvan haklarının savunulduğunu ve onların yaşam haklarınının fiilen desteklendiğini de görüyoruz. Partimizin en önemli misyonu hayra motor şerre fren olmaktır. Bu minvalde İDOHA yöneticilerini ve gönüllülerini canı gönülden desteklediğimizi, elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduğumuzu bildirmek isterim. Samimi evsahipliğinden dolayı İDOHA gönüllüsü Hatice Terkenli Hanım’a ve Yalçın Turhan Bey’e de ayrıca teşekkür ederim” dedi.


Bu haber 690 kez okundu.
GENEL - 4:21 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de ortalık karıştı !
  Gece saatlerinde Orhaniye Mahallesi Zürra Sokak içerisinde kavga olduğu , silahla ateş edildiği ve yaralan şahıs olduğu bilgisi üzerine emniyet ekipleri bölgeye geçti.
 • 02
  İnegöl Emniyetin’den şok operasyon !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ve Narkotik Grup Amirliği ekiplerince İnegöl Sokak Satıcılarını yakalamaya yönelik yapılan çalışmalarda Uyuşturucu Satışı Yaptığu tespit edilen A. K. isimli şahıs, Sinanbey Mahallesi Murat Caddesi üzerinde takip edildiği sırada Emniyet ekiplerini farkedince, elinde bulunan çantayı bırakıp kaçmaya başladı.
 • 03
  Bekçi alımı başvuruları başladı !
  Polis Akademisi Başkanlığı’nın yaptığı bekçi alımı duyurusunun ardından başvuru tarihleri de belli olmuştu. Bekçi alımı başvuruları başladı!
 • 04
  Şehitler Anıtı’na özel sergi salonu
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl 19 Eylül Gaziler Günü’nde ziyarete açtığı Mihraplı Şehitler Anıtı’na, bu yıl da kahramanlık mücadelesinin fotoğraf, canlandırma maketler ve şehit aileleri tarafından bağışlanan özel eşyaların sergilendiği ayrıcalıklı bir sergi salonu kazandırdı.
 • 05
  İNEGÖL BELEDİYESPOR:3 BURSA BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR:0
  AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden İnegöl Belediyespor, İnegöl Spor Salonu’nda ağırladığı Bursa Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 mağlup etti.