27° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

YENİYÖRÜK KATI ATIK DEPOLAMA ALANI

İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Fikret FİDAN ilçe gündeminin bir numaralı konusu haline gelen katı atık depolama tesisi ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı.
GENEL - Haziran 19, 2020 3:55 pm A A

Fikret Fidan açıklmasında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’a yüklendi . ” Son günlerde belediye başkanı Sn. Taban’ın çevre ve temizlik hassasiyetini basından ve sosyal medyadan görür olduk.

Önce, “Temiz Şehir Temiz Gelecek” sloganıyla, duvar boyandı.

Sonrasında AKP Gençlik Kollarının düzenlediği bir etkinlikte çöpler toplandı.

Ayrıca, “Temiz Şehrim Temiz Geleceğim” başlığıyla resim – şiir – deneme yarışması düzenlendi.

Bir haftasonu da Fevziye Göleti’nden toplanan çöplerin fotoğrafları sosyal medyadan servis edildi.

Bir çok çöp toplama fotoğrafı ve temizlik açıklaması gördük ama nedense günlerdir tüm eleştirilere rağmen “Bursa’nın çöpünü İnegöl’e toplama” yatırımı (!) hakkında bir açıklama göremedik!

Sayın Taban, sosyal medyada İnegöl’ün doğasını paylaşıyorsunuz da İnegöl’ün doğasına Bursa’nın çöpünü yığma projesine neden sesinizi çıkarmıyorsunuz?

Neden muhalefetin eleştirilerini yanıtlamıyorsunuz? Neden ÇED raporlarını paylaşmıyorsunuz? İnegöl’e faydalı olacaksa, bunun belgelerini neden saklıyorsunuz? Muhalefetin sorularını belgeleriyle cevaplamak yerine neden “algı yönetimi” ile itham ederek geçiştiriyorsunuz?

Sayın Taban! Fotoğraflarını servis ettiğiniz ve poşetlerle topladığınız o çöpler İnegöl’ün belki bir sokağını bir gün temiz tutar ancak Bursa’nın çöpü İnegöl’ün kırk yıl doğasını tehdit eder! Böyle bir proje oldu bittiye getirilemez! Bir günde hiç tartışılmadan meclisten geçirme telaşınızın nedeni neydi? Bu şehrin belediye başkanı sizsiniz. Neden Sayın Aktaş’ın açıklamalarıyla sorularımızı geçiştirmeye çalışıyorsunuz? Koskoca mobilya şehri İnegöl’ü Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin adeta emrivaki kararlarıyla mı yöneteceksiniz?

Tekrar hatırlatmak istiyorum Sayın Taban. Hikmet Şahin İnegöl’e kültürpark bırakan bir başkan olarak anılıyor. Siz de İnegöl’e çöp bırakan başkan olarak anılmak istemiyorsanız gelin bu projeyi durdurun! ” dedi.

 

 


Bu haber 1870 kez okundu.
GENEL - 3:55 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Emniyet’ten gece kulüplerine baskın !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler İnegöl’de faaliyet gösteren içkili restaurant ve gece kulüplerine baskın düzenledi.
 • 02
  Bireysel Çöp Konteyner Uygulaması Fatih Mahallesinde Devam Ediyor
  Daha temiz İnegöl hedefine emin adımlarla ilerleyen İnegöl Belediyesi, daha önce pilot bölgelerde denenen ve başarı ile sonuçlanan ‘Bireysel Çöp Konteyner’ ve geri dönüşüm kutusu dağıtımına Fatih Mahallesinde devam etti.
 • 03
  Toplu taşımada korona denetimi !
  Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte koronavirüs ile mücadele kapsamında otobüs ve minibüslerde maske ve mesafe denetimleri gerçekleştirdi.
 • 04
  Bu ay maaşınız eksik yatacak !
  Milyonlarca çalışan bu ay maaşını eksik alacak. Asgari ücretle çalışanlar eylül ayında yüzde 20 gelir vergisi dilimine girecek.
 • 05
  Hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma yapıldı.