18° Açık
 • EURO 6.28
 • DOLAR 5.66

YILIN BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ

Türkiye’nin Yerel Yönetimlerinin Oscar’ları olarak bilinen ‘Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nin 7’ncisi İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, aldığı iki ödülle törene damgasını vurdu. Daha önce Sosyal Belediyecilik dalında Yılın Belediye Başkanı seçilen, Kent Müzesi Projesi ve İnegöl’deki tarihi ve kültürel çalışmaları nedeniyle birçok ödüle layık görülen […]
Siyaset - Nisan 1, 2015 7:38 pm A A

Türkiye’nin Yerel Yönetimlerinin Oscar’ları olarak bilinen ‘Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nin 7’ncisi İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, aldığı iki ödülle törene damgasını vurdu.

Daha önce Sosyal Belediyecilik dalında Yılın Belediye Başkanı seçilen, Kent Müzesi Projesi ve İnegöl’deki tarihi ve kültürel çalışmaları nedeniyle birçok ödüle layık görülen Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu yılki ödül töreninde 2 ödüle birden layık görülerek yılın Belediye Başkanı seçildi.

EKONOMİYE YÖN VERİYOR

15 farklı kategoride ödülün sahiplerini bulduğu törende ‘Kent Ekonomisi’ kategorisinde “Dünya’nın Mobilya Başkenti İnegöl ve MODEF Fuarcılık” projesiyle Başkan Alinur Aktaş şehrin ekonomisine yön veren çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü.

MASAM” ÖDÜLLE TAÇLANDIRILDI

Başkan Alinur Aktaş ikinci ödülünü ise ‘Kültür, Sanat ve Turizm Etkinlikleri’ kategorisinde “İnegöl Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi” projesiyle aldı.

EKİBİNİ ONORE ETTİ

Kalabalık bir grupla törene katılan Başkan Aktaş; mobilyanın İnegöl’deki tarihiyle ilgili kısa bir bilgilendirme yaparken Mobilya Müzesine yaptıkları katkı ve destekleri için Bursa Kent Müzesi Koordinatörü ve Avrupa Müzeler Birliği Türkiye Temsilcisi Ahmet Erdönmez’e, Osmanlı Arşivleri Uzmanı Tarihçi Sinan Çuluk’a, Nedim Bayram başkanlığındaki koordinasyon kurulu üyelerine ve müze gönüllülerine de teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Tören sonrasında Aktaş ekibini sahneye davet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu haber 260 kez okundu.
Siyaset - 7:38 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Balakuş’tan ROK tepkisi
  DP İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programına Boşnaklara ağır hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’nın dönüşüne tepki gösterdi.
 • 02
  Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
  İnegöl Belediespor, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı.
 • 03
  Karamollaoğlu HDP’li belediyeleri savundu
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanmasına Twitter adresinden tepki gösterdi.
 • 04
  Halk otobüsü yaya kadına çarptı
  İnegöl’de Baykoca Mahallesi’nde meydana gelen kazada özel halk otobüsü yaya halindeki genç kadına çarptı.
 • 05
  Vakıfköy Kent Parkı’nda sona doğru
  Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer […]