seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

YRP Başkanı İlhan Baykan ; İnegöl’e eğitim ve araştırma hastanesi gerekli

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı İlhan Baykan; “İnegöl Devlet Hastanesinin fiziki alanı genişletilerek eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürülmesi gerekli” dedi.
GENEL - Nisan 11, 2022 4:26 pm A A

YRP İnegöl İlçe Teşkilatı, hastane yönetimini ziyaret ederek son dönemde sıklıkla gündeme gelen randevu krizi ve MR sorunuyla alakalı görüşme gerçekleştirdi. Ziyaret sonrasında açıklama yapan Baykan, İnegöl’ün nüfusu ve coğrafi konumu nedeniyle özel bir statüsü olduğundan bahsederek “İnegöl’e eğitim ve araştırma hastanesi gerekli” dedi.

Baykan bu sürece ise, mevcut hastanenin fiziki alanının genişletilmesi ile başlanabileceğini ifade etti.

İlhan Baykan’ın konu ile alakalı açıklaması şu şekilde;

MR CİHAZI YENİLENİYORMUŞ

“Geçtiğimiz günlerde İnegöl’de sağlık sektörü yine tartışma konusu oldu. Vatandaşlarımız mağduriyetlerini hem Yeniden Refah  Partisi olarak bizlere, hem kendi çevresine,  hem sosyal medya, medya ve basın aracılığıyla kamuoyunda paylaştı. Bizler de sorunlu değil, sorumlu siyaset anlayışı gereği araştırma yaparak ve her iki tarafı da dinleyerek konuyu kamuoyu ile paylaşmak istedik. İnegöl Devlet Hastanesinin MR çekimi için vatandaşlarımızı Gemlik Devlet Hastanesine sevk ediyor olması ve randevu almak isteyen hastaların randevu alamadıkları gibi şikayetlerin artması gündeme gelmişti. Bizler de Yeniden Refah Partisi olarak İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Hayrettin Göçmen ve Hastane Müdürü Sayın Erkal Altay beyleri ziyaret ederek konu ile ilgili görüşmelerde bulunduk. İnegöl Devlet Hastanesindeki MR cihazının kullanım süresinin bitmesi sebebiyle, yeni cihazı alındığını öğrendik. Yeni MR cihazının gelmesi eski cihazın sökülmesi ve yeni cihazın montajı 2-3 haftalık bir süreyi buluyor olması sebebi ile hastalarımızın mağduriyeti oluşmuş. Bu mağduriyeti en aza indirmek amacı ile İnegöl Devlet Hastanemiz, Gemlik Devlet Hastanesi ile bir anlaşma yaparak, mümkün şartlarda MR çekimini çözüme kavuşturabilmek adına hastalarımızın Gemlik Devlet Hastanesine sevklerini gerçekleştirmiş .”

RANDEVU KRİZİ PANDEMİ KAYNAKLI

“Randevu almak isteyen hastaların randevu alamama sebebi ise pandemi dönemi ile başlayan süreçte hastaların Covid endişesi ile diğer hastalıkları için hastanelere gitmediği randevu almadığı ve tedavi süreçlerini erteledikleri ifade edildi. Bugün gelinen noktada ise pandemi dönemindeki korkunun azalması, normale doğru dönüşle birlikte, hastanelere gitmeye çekinen vatandaşlar bir anda tedavi süreçlerini geri dönmesi sebebi ile bir yığılma gerçekleşmiş. Bu yığılmadan ötürü randevu almada sıkıntılar yaşanmış. Hastanelerde doktorlarımız bakmakla yükümlü olduğu hasta sayısında herhangi bir azalma olmadığı ve aksine günlük olarak bakılan hasta sayılarında artış olduğu ifade edildi. Kısacası bu durum pandemi döneminin bir sonucu olarak karşımıza çıkmış. Bunun dışında, Kulak Burun Boğaz ve Cildiye bölümlerinde doktorların istifa ederek ayrılmalarından  dolayı özellikle bu iki branşta sıkıntının daha çok yaşandığı tarafımıza bildirildi. Tüm bu sıkıntıların  giderildiği ve yeni MR cihazının da faaliyete geçmesi ile bu aksaklıkların giderildiği beyan edildi.”

SAĞLIK SİSTEMİNDEKİ SORUN İNEGÖL’E ÖZGÜ DEĞİL

“Bu görüşmeden sonra bir kez daha görüyoruz ki sağlıktaki sorun İnegöl’e has bir sorun değil genel bir sorundur. Son yıllarda özel hastanelerin önünün açılması ve bu hastanelerin daha fazla imkan sağlaması sonucu Doktorlarımızın istifa ederek özele veya yurt dışına gitmesi sonucu sorun büyümekte. Bu durumda son dönemdeki sağlık politikasının yanlış olduğu ve acilen sağlık çalışanlarımızın şartlarının yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. İnegöl Devlet Hastanesinin yapıldığı yerin yanlış olduğunu İnegöl kamuoyu aylarca konuşmuştu fakat dönemin yöneticileri biz yaptık oldu mantığı ile hareket etmişlerdi.”

İNEGÖL’E EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ AÇILMALI

“Sonuç olarak bugün hastanede park sorunu had safhada. Giriş çıkışlarda bile vatandaşlar zorlanır hale geldi. Diğer bir konu ise Türkiye’nin 17. ekonomisine sahip 300 binin üzerinde nüfusu olan ve çevre ilçelere de sağlık hizmeti veren İnegöl, Büyükşehir yasası ile tüm gelirlerini Büyükşehir’e kaptırdığını ve gerekli ilgiyi görmediğini biliyoruz. Oysa Büyükşehir’in parçası olan İnegöl çok daha fazlasını hak ediyor.  İnegöl’de sağlıkta yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırması adına, İnegöl’de olmayan tüm branşları, başta plastik cerrahı ve diğer eksik bölümlerin giderilmesi Uzman Hekim, Doçent ve profesörlerin de İnegöl’e gelmesini temin edecek, bir üniversite hastanesi,   eğitim ve araştırma hastanesi açılması gerekmektedir. Maalesef sanayi kenti olmakla övündüğümüz ilçemizde bir plastik Cerrahi bölümünün olmaması trajikomik bir durumdur.”

DEVLET HASTANESİNİN FİZİKİ ALANI GENİŞLETİLMELİ

“Yeniden Refah Partisi olarak İnegöl’deki sorumlu siyasilere sesleniyoruz. Gelin yanlış yere yapılan İnegöl Devlet Hastanesinin alanını genişleterek faydalı bir hizmete dönüştürelim. Bu sebeple bir an önce İnegöl Stadyumu, İnegöl Spor Tesisleri ve aynı bölgede olan İnegöl Kapalı Spor Salonu başka bir bölgeye, daha modern bir şekilde yapılarak, mevcut boşalan alanı İnegöl Devlet Hastanesine ilave ederek İnegöl Devlet Hastanesini üniversite hastanesi,  eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürelim. Bunun birçok örneğini İnegöl’den daha küçük ilçelerde görmekteyiz . Yeniden Refah Partisi olarak Kanuni Sultan Süleyman’ın dediği gibi,  “Halk içinde muteber, bir nesne yok devlet gibi. Olmaya Devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.” Tüm ilçe halkımıza sağlıklı ve huzurlu günler diliyoruz.”


Bu haber 450 kez okundu.
GENEL - 4:26 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Erdoğan’dan Maaşlara Zam Müjdesi Geldi!
  Kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Temmuz ayında maaşlara yapılacak enflasyon ek zammı ve diğer düzenlemeler ile alım gücünün biraz daha iyileştirileceğini duyurdu.
 • 02
  İşçi çıkaran fabrika önünde olay !
  İnegöl OSB’de sendikaya üye olduğu için bir işçinin işten çıkarıldığı iddiasıyla fabrika önünde eylem yapıldı.
 • 03
  Bir sigara grubuna daha zam geldi !
  Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Imperial Tobacco çatısı altındaki sigaralara zam geldiğini duyurdu.
 • 04
  Kani Ademoğlu aday değilim !
  İnegölspor Kulüp Başkanı Kani Ademoğlu, 14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan olağan genel kurulda başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.
 • 05
  Tarihi projede son engel de ortadan kalkıyor
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kentin geleceğine damga vuracak Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Projesi alanında kalan son bina olan alışveriş merkezine ait binanın yıkımına da başlandı.