Sisli
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.14

YÜZLERCE ÜLKÜCÜ YÜRÜDÜ

İnegöl Ülkü Ocakları’nın düzenlediği, 19 Mayıs nedeniyle Atatürk silah arkadaşları ve Türk Bayrağı’na saygı yürüyüşü, yüzlerce İnegöl’lü Ülkücü’nün katılımıyla gerçekleşti. Bugün saat 18:30’da Belediye önünde toplanan Ülkücüler, uzun kuyruk oluşturarak sloganlar eşliğinde Atatürk anıtına yürüdü. Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim yüzlerce Ülkücü’ye seslendi. İnegöl […]
GENEL - Mayıs 19, 2016 6:27 pm A A

İnegöl Ülkü Ocakları’nın düzenlediği, 19 Mayıs nedeniyle Atatürk silah arkadaşları ve Türk Bayrağı’na saygı yürüyüşü, yüzlerce İnegöl’lü Ülkücü’nün katılımıyla gerçekleşti.

Bugün saat 18:30’da Belediye önünde toplanan Ülkücüler, uzun kuyruk oluşturarak sloganlar eşliğinde Atatürk anıtına yürüdü. Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim yüzlerce Ülkücü’ye seslendi._DSC0207

İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim konuşmasında, ‘’ Çok saygıdeğer İnegöllüler, geleceğimizin teminatı olan gençler, hanımefendiler, beyefendiler, basınımızın güzide mensupları Alla’ın rahmeti, bereketi ve selamı üzerinize olsun. Selamun Aleyküm. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Samsun’a çıkan cesur ve faziletli irade, acılar içinde kıvranan, kayıplarla sınanan, işgal ve esaretle tehdit edilen son yurdumuzun umutları yeşertmiş, talihini değiştirmiştir. Dünden bu güne kadar Alemi İslam’ın Sancaktarlığı’nı yapan Türk Milleti en ağır şartlarda dahi yılgınlık göstermemiş, yenilgiyi peşinden kabullenecek gaflet ve korkaklığın pençesine düşmemiştir. 19 Mayıs; milletimizin kutlu bir silkinişi, destansı bir uyanışı, istiklal uğruna her şeyi göze aldığını ispatlayan muazzam bir stratejik dirilişi olarak tarihe mühür vurmuştur.Aziz miletimizin,sömürgeci güçlerin dayattığı ve tutsaklığı esas alan bağımlı olumsuz bir geleceği Samsun’dan itibaren reddetmiş,kendi  kaderine bizzat kendisi yön vermek için insiyatifi ele almıştır. Bu itibarla 19 Mayıs,aşağılanan milli varlığın canlanışı; teslimiyetçi, tavizkar yönetimlere karşı milli devletin müjdesi, dönemin küresel devrelerini baştan ayağa değiştiren milli mücadele şuurunun doğumudur.Aynı zamanda 19 Mayıs; Türk milletinin ortak çatı altında buluşarak akıl, duygu, sağduyu vizyon ve fedakarlık eşliğinde istikbaline sahip çıkışını tarihe mal olmuş milliyetçi karlılığıdır. Bu sayede ümitsizlikler etkisizleştirilmiş, kırgınlıklar onarılmış, fikir ayrılıkları giderilmiş, tasa ve kıvancın ortak paydasında buluşularak Türkiye Cumhuriyeti’nin ana çatısı heyecanla örülmüştür. Aziz milletimizin ve sevgili gençlerimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten hissiyatımla tebrik ediyorum. 19 Mayıs 1919’ da Samsun’a ayak basarak milli doğruluşun başını çeken başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin her safasında pay ve katkısı bulunan kahramanlara, muhterem şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

Her gün şehit haberleri ile ciğerlerimizin parçalandığı bu günlerde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu bağlamda bu birlik ve beraberliği İnegöl’e, Bursa’ya ve tüm yurdumuza gösterdiğiniz için hepinizden Allah razı olsun.

Allah’a emanet olun, Allah yar ve yardımcımız olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.’’ifadelerine yer verdi.

_DSC0251 _DSC0232 _DSC0248

 

 

Bu haber 2210 kez okundu.
GENEL - 6:27 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 02
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 03
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.
 • 04
  Seferler iptal edildi
  Budo bugün yapılması planlanan bazı severlerin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.
 • 05
  Harmancık tarımda ayva ile markalaşacak
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’yle imzaladığı protokol kapsamında Harmancıklı çiftçilere 6 bin adet ayva fidanı dağıtılırken, tam verim sağlandığında bu projeye ilçeye yıllık 1,5 milyon TL gelir kazandıracak.