13° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

Zam kapıda !

Pandeminin etkileri ekonomi üzerinde yoğun şekilde hissediliyor. Son dönemlerde hammadde ile işçilik oranlarının, boya fiyatlarının fahiş şekilde artmasının ardından tekstilde yeni zammın yolda olduğuna yer verildi.
EKONOMİ - Şubat 18, 2021 11:27 am A A

Tekstil ürünlerine yüzde 30 zam bekleniyor.

Özellikle Çin ve Hindistan’da büyük üreticilerin yoğun şekllde talepte bulunması, hammadde stoğu yapması nedeniyle birçok ürünün fiyatlarında yüzde 50 oranında bir artış görüldü. Dünya Gaztesi’nin aktardığı bilgiye göre 2020 Ağustos tarihinden bu yana polyester elyafın kg fiyatı yüzde 58 oranında bir artış gösterdi ve 0,83 dolar seviyesinden 1,31 dolar seviyesine kadar çıktı.

Pamuk fiyatına da yüzde 40 oranında zam geldi ve 10 buçuk liradan 14.75 TL’ye kadar çıktı. Visko fiyatına ise yüzde 68’lik fahiş fiyat zammı geldi ve 1.40 Euro seviyesinden 2.35 Euro seviyesine kadar çıktı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 630 kez okundu.
EKONOMİ - 11:27 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yoğun bakıma kaldırıldı !
  İnegölspor eski Başkanı Münür Kanar geçirdiği rahatsızlıktan dolayı hastaneye kaldırıldı.
 • 02
  İç İşleri Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması !
  İç İşleri Bakanlığı’ndan son dakika yapılan açıklamaya göre yarın tüm ülke genelinde geniş çaplı denetleme yapılacağı ifade edildi.
 • 03
  Ekmeğe yapılan zam iptal edildi !
  Ankara’dan ekmeğe yapılan zammın iptal edildiği bilgisi geldi.
 • 04
  İnesmek Butik Törenle Açıldı
  İnegöl Belediyesi’nin aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen bayanların el emeği göz nuru ürünlerini satışara sunarak kazanca dönüştürdüğü İnesmek Butik, Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.
 • 05
  İnegöl Kültürlerin Merkezi
  İnegöl Belediyesi, bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış İnegöl’ün saklı kalmış değerlerini ortaya çıkarmak adına 91 kırsal mahalle ve 4 beldeden dönüşmüş mahalleye yönelik saha araştırmasının startını bir süre önce vermişti.