seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlandı !

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, İnegöl Belediyesi ile İnegöl Ziraat Odası iş birliğinde düzenlenen programla kutlandı. Belediye Başkanı Alper Taban, yeni ürün üretimine önem verilmesi gerektiğine dikkat çekti.
GENEL - Mayıs 14, 2022 7:25 pm A A

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAP) kuruluş tarihi olan 14 Mayıs tarihi, 1984 yılından beri her yıl Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanıyor. Bugün tüm dünyada olduğu gibi şehrimizde de Çiftçilerin Günü düzenlenen programla kutlandı. Sanayi şehri olduğu kadar aynı zamanda iyi bir tarım şehri de olan İnegöl’de, Çiftçiler Günü İnegöl Belediyesi ve İnegöl Ziraat Odası iş birliğinde Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

“BİZ ÇİFTÇİ BİR MİLLETİZ”

Bugün 11.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, ardından Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Çelik, “Dünya Çiftçiler Günü 1984 yılından bu yana kutlanmakta. Tarihi anlamda 14 Mayıs 1946 Uluslararası Tarım Üreticileri kuruluş yılıdır. Türkiye Ziraat Odaları Birliği de 1957. Bizler çiftçi bir milletiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Bu milletin bir eli kılıçta bir eli sabanda olmasaydı bu coğrafyada olmazdık’ demişti. Çok doğru bir söz. İnegöl tarlasından sofraya kadar giden bu yolda elinin değdiği her şeye değer katan çiftçilerimizin 14 Mayıs Çiftçiler gününü kutluyorum” dedi.

İNSANLIK VAR OLDUKÇA ÜRETİM VE TÜKETİM DEVAM EDECEK

İnegöl İlçe Tarım Müdürü İbrahim Ekren ise insanlığın var olduğu sürece üretimin ve tüketimin devam edeceğini kaydederek; “Toprağımızı işleyerek bütün vatandaşlarımızı besleyen çiftçilerimiz Çiftçiler Günü kutlu olsun. İnsan var olduğu müddetçe üretecek ve tüketecek. Belki toplumumuzda birçok kişinin görmediği, bilmediği, sadece sofrasında gördüğü gıda ürünlerini ne şekilde üretildiğini maalesef çoğu insanımız bilmiyor. Biz sektörün paydaşı olarak bu çiftçilerimiz her zaman yanında durmaya çalışıyoruz. Bakanlığımızın, devletimizin programları, destekleri çerçevesinde çiftçilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Onlara destek olmaya çalışıyoruz. Tekrardan çiftçilerimiz Çiftçiler Günü kutlu olsun” diye konuştu.

“EL BİRLİĞİ İLE ÇABALAMAK ZORUNDAYIZ”

Törende son konuşmayı Belediye Başkanı Alper Taban yaptı. İnegöl’ün hem sanayi hem tarımı aynı anda yapabilen ende şehirlerden olduğuna dikkat çeken Başkan Taban, “Şehrimiz bir tarafta sanayisi, bir tarafta tarım arazileri, orman arazileri ve bereketli topraklarıyla üretiyor. Bu alanda iyi noktaya gelmek istiyorsak, tüm paydaşların bu alanda kendi yetiştirmeye, geliştirmeye devam etmesi lazım. Bizde çiftçilerimizin gelişimine katkı sağlamak istiyoruz. Gerek Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle, el birliğiyle kafa kafaya vererek Allah’ın izniyle iyi bir noktaya gelmesi için çabalamak zorundayız” dedi.

“YENİLİK ARAYIŞLARINI SÜRDÜRMELİYİZ”

Göreve gelmelerinin ardından İnegöl’de depolama alanı eksikliği olduğunu gördüklerini kaydeden Başkan Taban, “El birliği ile kooperatifimiz bünyesinde soğuk hava tesisi kurduk. Beraberinde çiftçimizin gelişmesini istiyoruz. Yeni ürün konusunda mutlaka denemek zorundayız. Toprak tahlilleri yapmaya çalışıyoruz. İsteyen, dileyen çiftçilerimize o toprakta en iyi ne yetişirse onu deneyimletelim istiyoruz. Tekke köyümüzde önder çiftçilerimize ekinezya fide desteği vermiştik. Ekimini de gerçekleştirdik hasadını da yaptık. Kendi ifadesiyle 1’e 6 oranında kazanç sağladığını ifade ediyor. Evet cebimizdekiler zaten bizde. Onlar heybemizde. Ama bugüne dair daha yeni şeyler söylememiz gerekiyor. Bundan sonrası için de yeni bir açılım yakalamamız gerekiyor. Bunun için gayret edeceğiz el birliği ile. İnegöl Belediyesi olarak taş toplama aracı aldık. Taşlı arazilerin temizlenerek daha fazla verim elde edilmesine katkı sağladı. Bir koyun yıkama havuzu aldık, orada çiftçimize bir katkı sağlandı. Salça makinesi, ceviz soyma makinesi başkaca desteklerle çiftçimizin yanında olmaya çalıştık. Bugün de 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü vesilesiyle bir aradayız. Ben tüm çiftçilerimize sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir hayat temenni ediyorum. Burada bulunan tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah birlik ve beraberlikle bunu daha güzel noktaya getirmiş olacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından davetlilere ikramlarda bulunuldu.


Bu haber 280 kez okundu.
GENEL - 7:25 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İş adamlarına korkunç infaz !
  Yalova’nın Armutlu ilçesinde meydana gelen olayda ormanlık alanda, biri başından silahla vurulmuş, biri eli bileğinden kesilmiş halde iki erkek cesedi bulundu.
 • 02
  Hazine Bakanı Nebati’den : Gündem yaratan sözler !
  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, Türkiye Katılım Bankaları Birliği 21. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmadaki “Ekonomimizin son 2 yılda gösterdiği büyük başarı, tüm dünya tarafından takdir ediliyor” sözleri gündem oldu.
 • 03
  Süt Ürünlerine Zam Bir Litresi 21 Lirayı Gördü !
  Süt Ürünlerine Durmadan Zam Geliyor: Bir Litresi 21 Lirayı Gördü Süt üreticisinin zararını korumak amacıyla çiğ süte yapılan zamlar üreticiye yaramadığı gibi vatandaşı da zamma boğdu.
 • 04
  Beyaz Eşya ve Elektronik Ürünlere Büyük Zam Geliyor
  Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar dünyada da boy gösteriyor. Samsung, çip fiyatlarına zam yapıyor, bu yüzden birçok elektronik ürün ve beyaz eşyaya yüzde 20 zam gelecek. Eşyalarınıza iyi bakın.
 • 05
  İnegöl Belediyesi’nden Gençlik Haftasına Özel Program
  İnegöl Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını da içerisinde barındıran Gençlik Haftası kapsamında 16-30 yaş aralığındaki gençler için özel bir program hazırladı.