-2° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

2023’te piyasaları ne bekliyor ?

2022 yılını karışık geçiren para ve altın fiyatları piyasası için İslam Memiş’ten 2023 öngörüleri geldi. İslam Memiş, “2023 yılı “kumar yılı” olacak” yorumunda bulundu.
EKONOMİ - Giriş : 01.01.2023 22:42 - Güncellenme : 01.01.2023 22:42 A A

İslam Memiş, 2022 yılında piyasalara merkez bankalarının yön verip faiz ile beslediğini söyledi. İslam Memiş, “2023 yılını küresel piyasalar açısından 2022’den daha karışık bir yıl olmasını bekliyorum. 2023 yılı benim nazarımda “kumar yılı” olacak. Fiyatlarda ve piyasalarda istikrar beklememek gerek.” dedi.

2023 yılı için yatırımcıları uyaran İslam Memiş, “Özellikle acemi yatırımcıların çarpılacağı, şirket iflaslarının yaşanacağı, enerji ve gıda krizinin çok konuşacağı bir yıl olabilir. Dijital paraların, kripto paralarla ilgili yasal düzenlemelerin açıklanacağı bir yıl bekliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

2023 yılı enflasyonu içinde öngörüsünü paylaşan İslam Memiş, “Enflasyon tarafında ise sert düşüşler öngörmüyorum. Açıkladıkları rakamlar düşebilir ama halkın enflasyonunda bir düşüş beklemiyorum!” dedi.

“Türkiye seçim sürecinde olduğundan 2023’ü ikiye ayırıyorum.” diyen Finans Uzmanı İslam Memiş, şöyle devam etti:

“Hazirana kadar, Hazirandan sonra.Ya da ilk yarı ikinci yarı olarak.Hazirana kadar musluklar biraz daha açılır.

Yapılandırmalar, af ve teşvikler, ötv ve matrah düzenlemeleri, düşük oranlı faiz kredileri, yeni konut satış projeleri gibi bir çok açıklama peş peşe gelebilir.

2022’de kur ataklarına izin vermeyen TCMB, yılın ikinci yarısında kenara çekilebilir.”

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 470 kez okundu.
EKONOMİ - 10:42 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.