seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR
LK98KM.gif

500 liralık banknot geliyor !

Türkiye’deki yüksek enflasyon, hayat pahalılığı artarken Türk Lirası da her geçen gün biraz daha erimeye devam ediyor. İşte bu ortamda halihazırda en yüksek kağıt banknot 200 Türk Lirası iken şuanda 500 TL’ye devretmeye hazırlanıyor.
EKONOMİ - Nisan 24, 2022 9:05 pm A A

Piyasada şu anda 5 TL, 10 TL, 20 TL, 50 TL, 100 TL ve 200 TL bulunuyor. En büyük madeni para ise şu anda 1 TL. İşte bu paralara yenilerinin ekleneceği iddia edildi ve Merkez Bankası’nın bu konuda hazırlık yaptığı belirtildi. İddia Merkez Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşçu’dan geldi.

BUGÜN ALACAĞINIZ HER ŞEY YARINA GÖRE UCUZ!
Babuşçu, bugün yaptığı bazı paylaşımlarda, “Yüksek enflasyon ortamında bugün satın alınmayan malın fiyatı, gelecekte çok büyük olasılıkla artacak ama gelirler aynı oranda artmayacağından, bugün satın almak her zaman daha kârlı.” dedi.

KAĞIT 500 TL, MADENİ 5 TL GELİYOR
Babuşçu’nun asıl iddiası ise piyasaya yeni paraların basılacağı yönündeydi. Babuşçu, “500’lük banknotlar ve 5 TL madeni paralar için hazırlıklar başladı….” paylaşımında bulundu.

MERKEZ BANKASI’NIN ‘ZORUNLU KARŞILIK’ KARARI NEYİ AMAÇLIYOR?
Merkez Bankası’nın dün aldığı zorunlu karşılık oranların değiştirilmesiyle ilgili kararı da değerlendiren Şenol Babuşçu, Merkez Bankası;
-Enflasyon artışından tedirginlik duyuyor,
-Cari açıktaki artıştan korkuyor,
-Kredilerdeki artıştan rahatsız oluyor,
-Kur sıçramasından çekiniyor, Onun için ticari kredilere % 10 zorunlu karşılık getirdi.
Teşhis doğru ama reçete yetersiz. Bu durumda politika faizi silahını kullanamıyor. O zaman kredi-mevduat faizlerindeki sınırlamaları kaldırsın. Serbest bıraksın…” paylaşımında bulundu.
Kaynak: İnternethaber.com


Bu haber 330 kez okundu.
EKONOMİ - 9:05 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ