İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

06 Aralık 16:30 ALTYAPI OYUNCULARIMIZA SÜPER LİG DEVLERİNDEN KANCA!

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ ULAŞIM DEVAM EDİYOR

Giriş : 18.10.2023 13:07 - Güncellenme : 18.10.2023 13:07

Kamuoyunda son günlerde 65 yaş üstüne toplu taşıma araçlarının ücretli olduğu konusunun sıkça gündeme gelmesi üzerine İNULAŞ A.Ş.’den açıklama geldi.

Konuyla ilgili İNULAŞ A.Ş Başkanı İbrahim Bayram tarafından yapılan yazılı açıklamada ;
” Bazı illerimiz de 65 yaş üstü ve diğer serbest ücretsiz ulaşımın kalkmasının gündeme gelmesi sebebi ve tarafımıza gelen sorular nedeniyle İNULAŞ olarak tekrar bir açıklama yapma gereği duyduk.
“Bursa büyükşehir sınırları içerisin de ve İnegöl de 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz taşıma hakkının iptali söz konusu değildir. Bursa Büyük Şehir Belediyesi 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz geçiş hakkını karşılamaya devam etmektedir.”

İnegöl de 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşıma devam etmektedir. Kart sisteminin geçerli olduğu tüm Hatlarda 65 yaş üzeri ve diğer serbest kart kullanan vatandaşlarımızın ücretsiz biniş hakları devam etmektedir. 65 yaşını ay ve gün olarak dolduran her Türk vatandaşı, bu haktan yararlanabilmektedir.

Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlarımızın çıkarmış oldukları kartlarına senelik vize yaptırmalarına da gerek yoktur.
İlk başvuruda almış oldukları kartların süresi ömür boyudur bu konunun da önem arz ettiğini düşünerek hatırlatılmasın da fayda görüyorum.

Sözün kısası 65 yaş üzeri ve diğer serbest kart kullanan vatandaşlarımızın, ücretsiz biniş kartlarının iptali kesinlikle söz konusu değildir, ücretsiz taşımaları devam etmektedir.” dedi.

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER