İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

23 Şubat 21:06 Korkunç cinayet; 3 ölü !

resim yükle resim yükle

AK Parti kulislerinde konuşulan en düşük emekli maaşı!

Giriş : 03.01.2024 11:47 - Güncellenme : 03.01.2024 11:47

En düşük emekli maaşının artırılmasına yönelik bir düzenleme yapılacağı ve bu düzenlemenin yasa teklifi olarak Meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

Asgari ücretin ardından gözler memur ve emekli maaşlarına çevrildi. SSK ve Bağ-Kur emeklileri yeni yıl zamları ile en düşük emekli maaşının yükseltilmesini bekliyor.

Sabah’ın haberine göre AK Parti kulislerinde, asgari ücrette yapılan artışın en düşük emekli maaşına yansıtılması yönünde bir beklenti bulunuyor.

Vatandaşın beklentilerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili bakanlara iletildiği belirtildi.

AK Parti kurmayları yaptığı açıklamalarda, “Cumhurbaşkanımız da zaman zaman bu konu gündeme geldiğinde emeklilerle ilgili yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapılacağını söylemişti. İlk yapılacak Kabine’de konu gündeme gelecek. Çıkan karara göre teklif TBMM Başkanlığı’na sunulur” ifadelerini kullandı.

Kulislerde, rakamın 10 bin liranın altına düşmeyeceği, 11-12 bin lirayı da bulabileceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz geçen günlerde, 7 bin 500 liralık en düşük emekli maaşı için özel bir çalışma yürütüldüğünü söyledi. Yılmaz,  SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de enflasyona göre artış yapılacak. Ancak bu grubun aylıkları yılın ikinci yarısında görece daha yüksek artacak” demişti.

 

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER