seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Ak Parti’nin oy oranında her hangi bir düşüş söz konusu değil !

İstanbul Seçimleriyle hafızalara kazınan AK Partili Ali İhsan Yavuz, partisinin oy oranını açıkladı. Yavuz, AK Parti’nin oy oranında herhangi bir düşüşün olmadığını söyledi.
GENEL - Mart 28, 2022 11:03 am A A

TV100’de Yeni Seçim Yasasına dair soruları yanıtlayan Yavuz, AK Parti’nin oy oranında herhangi bir düşüşün olmadığını Millet İttifakına gönderme yaparak açıkladı.

“Biz kendi içimizde 2 yıldan daha uzun bir zamandır Seçim Kanunu’na yönelik çalışmalarımızı çok önceden beri yapıyoruz. 2017 yılında komisyonlar kurmuştuk. Siyasi Partiler Yasası Komisyonu ve Seçim Kanunları Komisyonu…

” CHP, MİLLETVEKİLİ OY DAĞILIMINA İLİŞKİN KOMİSYONDA ÖNERGE VERMEDİ”
Artık oylar konusunda işin gerçeği kamuoyunun sandığı gibi değil. Burada bir baraj meselesi var. Yüzde 10’luk baraj yüzde 7’ye indirildi. Onun dışında partilerin seçime katılmasıyla ilgili değişiklikler var. O dağılımı ve milletvekili dağılımıyla ilgili bir değişiklik var. Seçim kurullarına göre değişiklik var. Ve son olarak seçmenin kendisine yönelik değişiklikler var. Mesela bunun ağırlık noktasını ne oluşturuyor? Siz dediniz ki artık oylar oluşturuyor. Hâlbuki gerçek böyle değil kanunda. Ağırlık merkezini seçmenle ilgili konular oluşturuyor. En fazla eleştiri alan konu artık oy diye bahsedilen milletvekili oy dağılımı. Bu artık oy meselesine ilişkin komisyonda CHP’nin çok da bir eleştirisi olmadı. CHP içerde önerge verme ihtiyacı duymadı.

Görünürde kıyameti kopartıyorlar ama komisyon çalışmalarında bir tane önerge vermediler. Önerge teklifi CHP ve HDP ‘den gelmedi İYİ Parti’den geldi.

SON ANKETLER NEYİ GÖSTERİYOR?
AK Parti’nin oy oranında herhangi bir düşüşün olmadığını söylersem bilmiyorum, Millet İttifakı’nın bileşenlerinin keyfi kaçar mı? Onlar birtakım siteler üzerinden manipüle edilmiş anketler yayınlasa da bizim yapmış olduğumuz anket sonuçları bir önceki seçimde AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın almış olduğu oy oranının altına düşmeyeceğimizi bize gösteriyor. Bütün bunları sadece AK Parti’ye yarasın diye yapmış olsaydık böyle mi kanun teklifi oluşturulurdu?


Bu haber 450 kez okundu.
GENEL - 11:03 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  4 Günlük TYT Genel Kampı Başlıyor
  İnegöl Belediyesi, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ilk adım olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) için genel tekrar kampı düzenliyor. 4 gün boyunca alanında uzman eğitimciler İnegöllü öğrencilerle buluşacak.
 • 02
  Ekonomi üzerine bomba tahminler !
  Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yeni açıklamalarla gündeme bomba gibi düştü. Altın fiyatlarının fırlarken dolar kurunun baskılanacağını ve gıda kıtlığının çıkacağını öne sürdü.
 • 03
  Sungurpaşa Mahalle Konağı Yenilendi !
  İnegöl’ün tarihi açıdan önemli kırsal mahallelerinden biri olan Sungurpaşa’da artık kullanım ömrünü tamamlamış olan Mahalle Konağı, İnegöl Belediyesi tarafından yenilendi.
 • 04
  Antrenörden elenen kadın sporcuya tokat!
  Diyarbakır’da Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde, antrenör O.B., müsabakayı kaybeden sporcusu, genç kıza tokat attı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • 05
  Ülkesine dönen Suriyeli sayısı açıklandı !
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan gönüllü olarak ülkesine dönen Suriyelilerin sayısı geldi.