17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

Alper Taban Türkiye’nin en başarılı başkanları listesinde !

SONAR Araştırma, Türkiye’nin en başarılı ilçe belediye başkanlarını belirlemek için bir anket çalışması yaptı. Anketin ilk sıralarında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban yer aldı.
GENEL - Haziran 30, 2022 10:38 pm A A

SONAR Araştırma, Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarını belirlemek için bir anket çalışması yaptı. Araştırma; Mart, Nisan ve Haziran ayları boyunca çeşitli büyükşehirlerde ve Ankara, İstanbul, İzmir dışındaki büyükşehirlerin ilçelerinde yapıldı. Söz konusu araştırmaya ilçelerden 1000-2000 arası kişinin katıldığı bildirildi.

ALPER TABAN 6. SIRADA
Ankete göre Ak Parti’nin en başarılı belediye başkanı Konya Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca oldu. Kılca, yüzde 68,4 oranında başarılı bulunurken, Kılca’yı yüzde 62,3 ile Erzurum Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar takip etti. Üçüncü sırada Samsun Vazirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, dördüncü sırada Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, beşinci sırada Konya Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise %55,2 ile 6. sırada yer aldı.

Türkiye geneli ilçelerde Ak Parti ve CHP’nin en başarılı belediye başkanlarının araştırıldığı çalışmada sonuçlar şöyle oldu:
Ak Parti’nin en başarılı ilçe belediye başkanları:

CHP’nin en başarılı ilçe belediye başkanları:


Bu haber 550 kez okundu.
GENEL - 10:38 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ