17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

Altına yatırım yapacaklar dikkat bomba tahmin geldi !

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, konuk olduğu programda gram altın fiyatlarına ilişkin 2020 senesini hatırlattı.
EKONOMİ - Temmuz 21, 2022 6:19 pm A A

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, TGRT Haber’de konuk olduğu programda piyasadaki son durumu ele aldı. Belirsizlik vurgusu yapan Memiş, araçlarının beraber yarıştığı bir durum olduğunu vurguladı. Piyasalardaki tüm yatırım araçlarının yukarı yönlü hareket etmesini değerlendiren Memiş, bunun nedenlerini şöyle açıkladı:

“2021’de 2022 yılı için tüm yatırım araçlarının birlikte hareket edeceği ve yarışacağı bir yıl olacağını söylemiştik. Manipülasyon piyasası oluştuğundan yatırım araçlarının beraber yarıştığı bir durum meydana geldi. Bu da yatırımcıların kafasını karıştırıyor. Dolar yükseliyor, dış borsalarda satışlar var, pariteler diplerde, altın yükseliyor. Ciddi bir belirsizlik var.”

“YENİ REKORLAR GELEBİLİR”
Altın, gümüş, bakır, nikel, platin gibi değerli metallerde agresif yükselişler olduğunu söyleyen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Yeni rekorlar gelebilir. Yükselişler bana 2020 yılında Covid-19 süreci dönemlerini hatırlatıyor. O zaman ons altın 2 bin 70 dolar seviyesine gelmişti, herkes 3 bin dolar seviyesine geleceğini düşünürken 1678 dolar seviyesine düşmüştü. Yeni zirveler konuşuluyor. Yeni zirveler için yükselişlerin kademeli yükselişlerin haftalık bazda kalıcı olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Memiş, yıl içinde gram altın fiyatlarını 1450 TL, ons altın fiyatlarının ise 2 bin 150 dolar seviyesinde olacağı tahmininin halen geçerli olduğunu belirtti.


Bu haber 350 kez okundu.
EKONOMİ - 6:19 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ