seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Altını olanlar dikkat !

Dolar ve gram altın fiyatlarıyla ilgili İslam Memiş’ten piyasa yorumu geldi. İslam Memiş, dolarda 14.5 TL, gram altında ise 1450 TL seviyesini işaret etti.
EKONOMİ - Ocak 8, 2022 10:55 am A A

18 TL’yi aşan dolar kuru ve 1000 TL’yi aşan gram altın fiyatları 20 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kur korumalı TL mevduatı sistemiyle düşüşe geçti. Dolar kuru 13,80 seviyesinde seyrederken gram altın 798 TL bandında yükseliş eğilimini sürdürüyor. Dolar ve gram altın için ABD’den gelecek Tarım Dışı İstihdam Verisi beklenirken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten dikkat çeken yorum geldi.

TGRT Haber’de dolar, gram altın, gümüş fiyatları için dikkat çeken açıklamalarda bulunan İslam Memiş, “Gram altında 1450 seviyesini” öngördüğünü söyledi.

“DOLAR 14 TL’Yİ AŞABİLİR”
İslam Memiş dolar kuruyla ilgili, “Dolar TL kurunda piyasalarda kritik direnç seviyesi 13,80 seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Yaklaşık 1 saat sonra ABD’den tarım dışı istihdam verisi gelecek. Bu veri doların küresel ve yurtiçi piyasalarda yön arayışı için önemli olacaktır. Tarım dışı istihdam verisinin ardından dolar kurunda 14 ila 14,50 TL’ye doğru bir ivme görebiliriz. Verinin olumsuz gelmesi durumunda ise 13 TL veya altına sarkan bir kur görebiliriz. Kısa vadede önümüzdeki 3 hafta boyunca, için dolar kurunda 12,60 TL’ye kadar bir gerileme bekliyorum. Bunun nedeni; hükümetin yeni programlar açıklamasını bekliyorum. Kur korumalı hesaplara ciddi anlamda geçiş söz konusu. Teknik olarak da 13,80 üzerindeki rakamlarda yatırımcılar bozdurma, 13 TL’nin altında ise alma eğiliminde oluyor. Bu etkenler dolar kurunun önümüzdeki haftalarda 13 TL’nin altına sarkmasına neden olacak diye düşünüyorum. Bu hafta dolarının güçlü duruşunun bir diğer nedeni FED’in çarşamba günü yayımladığı tutanaklar oldu. FED’in, enflasyon nedeniyle erken faiz artırım yapabileceği söylentiler arttı. Bu nedenle dolar kurunda 13.80’nin üstünde bir rakam görüyoruz.” ifadelerini kullandı.


Bu haber 740 kez okundu.
EKONOMİ - 10:55 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gençlere altın öğütler: Radarlarınız açık olsun
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bir araya geldiği gençlere geleceğe dair öğütler verdi. Gençlere hedef ve hayallerine doğru durmadan koşmalarını öneren Başkan Aktaş, “Radarlarınız hep açık olsun. Hayatı iyi takip edin” dedi.
 • 02
  İnegöl’de Ayşe Taş İle Sanat Dolu Gece
  İnegöl Belediyesi, Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Belediye Türk Sanat Müziği Korosu ve Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı Ayşe Taş’ın sahne aldığı konser düzenledi.
 • 03
  Pandemi Küçük Fatma’yı Yazar Yaptı
  1’inci sınıftayken başlayan pandemi sürecinde okulundan ayrı kalan Hacer Salih Yıldız İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Fatma Dilruba Karataş, okul özlemini hayalleriyle süsleyip kitap yazmaya başladı. Türkiye’nin en küçük yazarlarından biri olan Fatma Dilruba Karataş’ı İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban makamında kabul ederek “Bıy Ailesi” isimli kitabı için gereken desteği vereceklerini söyledi.
 • 04
  İnegöl AVM Sömestr’da çocukları eğlenceye doyuracak
  Yenilenen yüzü ve açık hava AVM’si olmasının getirdiği ferah yapısıyla İnegöl AVM; kampanyaları ve etkinlikleriyle ziyaretçilerine dopdolu bir Ocak ayı ve sömestr tatili yaşatmaya hazırlanıyor. Geniş marka karmasıyla hizmet veren İnegöl AVM, 21 Aralık tarihinde başlayacak olan yeni kampanyası ile 300 TL ve üzeri alışverişe eğlence bileti hediye ediyor. Ocak ayına özel 3 farklı etkinlik programı hazırlayan İnegöl AVM, Uzay Çadırı, çocuklar için Bilim ve Buble gösterisi, Vikingler konseptli çocuk etkinliği düzenleyecek.
 • 05
  20 BİN AİLEYE ELEKTRİK DESTEĞİ
  Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “20 bin aileyi daha elektrik desteği kapsamına alıyoruz. Kömür yardımı alan aileler bunu doğalgaz desteği olarak da alabileceklerdir” dedi.