-1° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

ARABAYLA GEZMEKTE ZORLANIYORUZ BARİ YAYA RAHAT GEZELİM!

Saadet Partisi Burhaniye Mahalle Başkanı Adem Çini, yaya kaldırımlarına konuşlandırılmış elektrik direklerinin vatandaşları mağdur ettiğini belirterek sorunun çözülmesi adına çağrı yaptı.
GENEL - Giriş : 18.01.2023 17:30 - Güncellenme : 18.01.2023 17:30 A A

Burhaniye Mahallesi’nin sokak ve caddelerinde bulunan yaya kaldırımlarıyla ilgili Saadet Partisi Mahalle Teşkilatı açıklama yaptı. Yaya kaldırımlarının elektrik direkleri nedeniyle kullanımının zorlaştığını belirten Mahalle Başkanı Adem Çini “Bu direkler bazı bölgelerde yürümeyi zorlaştırırken bazı bölgelerde ise kaldırımın tamamını engeller vaziyettedir” dedi.
Çini’nin açıklaması şu şekilde;
DİREKLER KALDIRIMLARI ENGELLİYOR
“Kıymetli İnegöllüler ve Burhaniye Mahallesi sakinlerimiz. Bugün Saadet Partisi Burhaniye Teşkilatı olarak, mahalle sakinlerimizin müzdarip olduğu bir konuyu gündeme getireceğiz. Sorunun çözümü için de gerekli takip sürecini yürüteceğimizi de belirtmek istiyorum. Mahallemizin birçok sokağında yayaların yürümesi için yapılan kaldırımlar maalesef ki elektrik direkleri yüzünden özelliğini yitirir hale gelmiştir. Yetkililerden bu konuyla ilgili özellikle mahallemizde gezmelerini ve tespit yapmalarını istiyoruz. Zira bazı yerlerde bu elektrik direkleri yürümeyi zorlaştırırken bazı bölgelerde kaldırımların da dar olması nedeniyle tamamını engeller vaziyettedir. Özellikle pazar arabalarıyla gezen, çocuk arabalarıyla gezen kadınlarımız bu elektrik direklerinden dolayı ciddi mağduriyet yaşamaktadırlar.
ARABAYLA GEZMEKTE ZORLANIYORUZ BARİ YAYA RAHAT GEZELİM!
“İşin bir diğer düşündürücü tarafı ise bu direklerin yine birçoğunun işlevini yitirmiş olması. Kamuoyunun da bildiği üzere bazı bölgelerde elektrik hatları tamamen yer altına alınmış durumda. Konuyla ilgili ilk önce mahalle muhtarımızla görüştük. Muhtarımız da mahalleliden gelen şikayetler doğrultusunda gerekli yerlere müracaat ettiğini fakat geri dönüş yapılmadığını ifade etti. Bizler de basın açıklamamız aracılığıyla bu talebi yineliyoruz. Trafiği ve çukurlarıyla arabayla gezmekte zorlandığımız İnegöl’ümüzde bari yaya gezerken rahat gezmek istiyoruz. Mahalle sakinlerimiz adına sorunun en kısa zamanda çözülmesini talep ediyor, tüm ilçe halkına sağlıklı, bereketli ve huzurlu günler diliyoruz. “

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 380 kez okundu.
GENEL - 5:30 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.