İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Şubat 11:48 İNEGÖLSPOR TESİSLERİNE KURULAN ELEKTRİKLİ ŞARJ İSTASYONU FAALİYETE GEÇTİ

resim yükle resim yükle

Aracına bunu yaptırmayana rekor ceza geliyor

Giriş : 25.01.2024 18:04 - Güncellenme : 25.01.2024 18:04

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), önemli bir karar alarak milyonlarca araç sahiplerine duyuru yaptı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), 2024 Ocak ayında belirlenen araç grupları ve kullanım türlerini kapsayan önemli bir düzenlemeyi duyurdu. Bu çerçevede, belirli araç kategorilerini etkileyecek şekilde planlanan prim artışlarıyla ilgili detaylar açıklandı.

Yapılan yönetmelik değişikliği kapsamında, geçici 11. madde uyarınca, Şubat 2024 itibarıyla belirlenen araç gruplarına göre uygulanan primler yüzde 10 oranında artırılmış olarak geçerli olacak.

Yeni düzenleme ile birlikte, zorunlu trafik sigortası yaptırmayan sürücülere ciddi yaptırımlar getirilecek.

Sürücülerden, ehliyet ve araç ruhsatıyla birlikte güncel trafik sigortası poliçesini sunmaları bekleniyor. Yasağa uymayan sürücülere ise cezai işlemler uygulanacak.

Zorunlu trafik sigortası yaptırmamış araçlar trafikten men edilecek ve özel park alanına çekilecek. Sürücülerden, ehliyet, ruhsat ve güncel trafik sigortası poliçesini göstermeleri talep edilecek; aksi takdirde araçlar, sigorta işlemleri tamamlanana kadar özel park alanında tutulacak.

Bu uygulama, sürücülerin zorunlu trafik sigortası yaptırmalarını teşvik etmek ve trafik güvenliğini sağlamak amacıyla hayata geçirildi.

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER