seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Artan maliyetlerin sorumlusu kim olacak ?

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, yeni belediye binasında yaşanan süreç ve maliyet artışını eleştirerek, “Devletin ve milletin kasasından çıkan bu paranın sorumlusu kim olacak” dedi.
EKONOMİ - Aralık 14, 2021 3:08 pm A A

Yeni belediye binasının 2017 yılında yaklaşık 50 milyona ihale edildiğini ve yönetimsel yanlışlıklar nedeniyle bu maliyetin iki katına çıktığını vurgulayan Baykan, “Sorumlusu kim olacak?” dedi.
Baykan ayrıca, yeni kaymakamlık binasının yeri açıklanırken Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş’un ‘Biz gerekli yerlerle istişare ettik’ sözlerine de tepki gösterdi.
İlhan Baykan’ın konu ile alakalı yapmış olduğu açıklama şu şekilde;
ALPER TABAN’A ÇABASI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
“Genel manada kamuoyunun ortak fikri olan, hükümet binasının aynı yere ya da okullar bölgesine yapılmaması noktasındaki hassasiyeti göz önüne alan, Belediye Başkanımız Alper Taban Bey’e teşekkür ediyoruz. Diğer yandan da eski hükümet konağını ve Sedir kafe mevkiini içini alan alanda yapılacak olan yeşil alan-meydan projesini destekliyoruz ancak yapılan yeni alanla ilgili sarf etmiş olduğu kötünün iyisi cümlesinden de anlaşıldığı gibi yer doğru yer değildir. Tıpkı daha önce, yanlış bir karar ve yanlış bir seçimle yanlış bir yere yapmaya çalıştığınız “yapamadığınız” belediye binası inşaatı gibi.”
SORUMLUSU KİM OLACAK?
“2017 yılında yaklaşık 50 milyon TL’ye ihale edilip %30’u dahi bitmediği hale, % 70’e tekabül eden 35 milyon TL’nin ödendiği, sonraki ihalede ise kalan kısmı için 66 milyon gibi afaki bir rakama tekrar ihale edilen belediye binası inşaatının maliyetinin sorumlusu kim olacak. Yanlış kararlarınız ve yönetim şekliniz nedeniyle bu maliyet artışı milletin cebinden çıkmaktadır. Muhtemelen bu hizmeti yapmadan önce de ilçe başkanı Sn. Mustafa Durmuş’un dediği gibi gerekli yerlerle istişare etmişsinizdir ancak istişarelerinizin sonucu ortadadır.”
SİYASİ NEZAKETE YAKIŞTI MI?
Bu vesileyle Sn.Mustafa Durmuş’a da sormak istiyoruz. Hükümet konağının yer tanıtımı esnasında başkana sorulan soruya araya girerek cevap vermesi ve sarf ettiği sözler siyasi nezakete yakıştı mı? Kullanmış olduğu cümleler Belediyemizin sadece İktidar partisinin seçmenlerinin bir belediyesiymiş algısı oluşturmuştur. Sayın Durmuş’ a hatırlatmak isteriz ki, siz de diğer siyasi partilerin ilçe başkanı gibi bir ilçe başkanısınız. Sorular ise İnegöl’ümüzün tamamını temsil eden sayın Belediye Başkanımız Alper Taban’a sorulmuştur.”


Bu haber 560 kez okundu.
EKONOMİ - 3:08 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Devlet Hastanesi’nde bir ilk !
  İnegöl Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi kliniğinde ilk kez Op. Dr. Özgür Çokünlü tarafından yapılan ”Kapalı Tip Varis” ameliyatı sonrası hasta evine uğurlandı.
 • 02
  Gençlere altın öğütler: Radarlarınız açık olsun
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bir araya geldiği gençlere geleceğe dair öğütler verdi. Gençlere hedef ve hayallerine doğru durmadan koşmalarını öneren Başkan Aktaş, “Radarlarınız hep açık olsun. Hayatı iyi takip edin” dedi.
 • 03
  İnegöl’de Ayşe Taş İle Sanat Dolu Gece
  İnegöl Belediyesi, Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Belediye Türk Sanat Müziği Korosu ve Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı Ayşe Taş’ın sahne aldığı konser düzenledi.
 • 04
  Pandemi Küçük Fatma’yı Yazar Yaptı
  1’inci sınıftayken başlayan pandemi sürecinde okulundan ayrı kalan Hacer Salih Yıldız İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Fatma Dilruba Karataş, okul özlemini hayalleriyle süsleyip kitap yazmaya başladı. Türkiye’nin en küçük yazarlarından biri olan Fatma Dilruba Karataş’ı İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban makamında kabul ederek “Bıy Ailesi” isimli kitabı için gereken desteği vereceklerini söyledi.
 • 05
  İnegöl AVM Sömestr’da çocukları eğlenceye doyuracak
  Yenilenen yüzü ve açık hava AVM’si olmasının getirdiği ferah yapısıyla İnegöl AVM; kampanyaları ve etkinlikleriyle ziyaretçilerine dopdolu bir Ocak ayı ve sömestr tatili yaşatmaya hazırlanıyor. Geniş marka karmasıyla hizmet veren İnegöl AVM, 21 Aralık tarihinde başlayacak olan yeni kampanyası ile 300 TL ve üzeri alışverişe eğlence bileti hediye ediyor. Ocak ayına özel 3 farklı etkinlik programı hazırlayan İnegöl AVM, Uzay Çadırı, çocuklar için Bilim ve Buble gösterisi, Vikingler konseptli çocuk etkinliği düzenleyecek.