seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR
LK98KM.gif

Asgari ücret bugün belli oluyor

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2022 yılında uygulanacak asgari ücreti belirlemek için bugün son kez toplanıyor. Kararın öğlenden sonra açıklanması bekleniyor.
EKONOMİ - Aralık 16, 2021 1:00 pm A A

Yaklaşık 7 milyon kişiyi ilgilendiren ve dolaylı olarak 30 milyona yakın kişiyi etkileyecek olan asgari ücrette zam kararının bugün çıkması bekleniyor.

Asgari ücretle ilgili 4. ve son toplantı bugün saat 11:00’da başladı. Çalışma Bakanlığı’nda gerçekleşecek toplantının ardından, karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından öğlenden sonra açıklanması bekleniyor.

ASGARİ ÜCRET NASIL BELİRLENİYOR?

Asgari ücreti, yasa gereği işçi, işveren ve hükümetten 5’er temsilci olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor.

Komisyon, yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında dört kez toplanıyor. Bakanlıktaki ilk toplantının ardından Komisyon, işçi, işveren ev sahipliğindeki toplantıların ardından son toplantısını tekrar bakanlıkta yapıyor.

Asgari ücretin ne kadar olacağı konusunda yapılan ankette çalışan kesimin beklentisi 3700 – 4000 arasında olurken işverenin beklentisinin ise 3 bin 500 olduğu açıklanmıştı. Ancak TÜİK’in açıkladığı resmî enflasyon olan yüzde 21 zammın üzerine neler yapılabileceğini çalıştıklarını belirten işveren temsilcisi TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, 3 bin 500 TL’yi geçtiklerini söylerken, işçi kesimini temsil eden TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay da işçinin kırmızı çizgisinin 4 bin lira olduğunu belirtmişti.


Bu haber 460 kez okundu.
EKONOMİ - 1:00 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ