İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

07 Aralık 12:49 İkinci el araba fiyatları için karar!

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması !

Giriş : 08.11.2022 15:07 - Güncellenme : 08.11.2022 15:07

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Asgari ücret ile ilgili flaş açıklama yaptı. Bakan Bilgin, sözleşmeli kadrolar içinde görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Bakan Bilgin, asgari ücret ile ilgili olarak “Asgari ücret benim veya herhangi birisinin açıklayacağı bir konu değil. Asgari Ücret Tespit Komisyonunu Aralık ayında toplayacağım, orada hepsini konuşacağız.” açıklamasında bulundu.
Sözleşmeli personele kadro ile ilgili olarak kamu kuruluşlarıyla görüştüklerini söyleyen Bakan Bilgin “Kamu kuruluşları ile görüşmelerimiz devam ediyor, görüştüğümüz bir iki konu daha var. Bazı kamu kuruluşlarının talepleri var. Onları ele alıp, onların durumunu inceliyoruz. Sözleşmeliler kapsamında biliyorsunuz 500 bin civarında kişi yer almaktadır.” ifadelerini kullandı.
Bakan Bilgin EYT ile ilgili olarak ise “Şu anda üzerinde yoğunlaştığımız konu sözleşmeli çalışanlar konusudur. Sözleşmelilerle ilgili talepleri değerlendiriyoruz.” açıklamasını yaptı.
Asgari ücret Temmuz zammı sonrası brüt 6.471 TL net olarak ise 5.500 TL’ye yükseldi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için aralık ayında yeniden toplanacak. Konuyla ilgili enflasyon oranları önemli rol oynayacak.

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER