-2° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Bakanlık duyurdu: E-devlet’ten başvurana 900 TL ile 2.500 TL arasında ödeme yapılacak

Kış aylarının gelmesiyle beraber hava sıcaklıkları düşüşe geçti. Bunun üzerine ise Aile Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli desteklerde bulundu. Doğalgaz destek ödemeleri hakkında açıklama yapan bakanlık başvuru şartlarını ve başvuruların nasıl, nereye yapılacağını belirtti. Doğalgaz faturaları cep yakmaya devam ederken ihtiyaç sahipleri için en az 900 TL ve en çok 2.500 TL ödeme yapılacağı belirtildi. […]
EKONOMİ - Giriş : 03.12.2022 13:59 - Güncellenme : 03.12.2022 13:59 A A

Kış aylarının gelmesiyle beraber hava sıcaklıkları düşüşe geçti. Bunun üzerine ise Aile Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli desteklerde bulundu.

Doğalgaz destek ödemeleri hakkında açıklama yapan bakanlık başvuru şartlarını ve başvuruların nasıl, nereye yapılacağını belirtti.

Doğalgaz faturaları cep yakmaya devam ederken ihtiyaç sahipleri için en az 900 TL ve en çok 2.500 TL ödeme yapılacağı belirtildi. Yardım ödemelerinden yararlanmak için başvurular e-devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak gerçekleşir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğalgaz destek başvuru şartlarını açıkladı.

DOĞALGAZ DESTEK BAŞVURU ŞARTLARI

-TC vatandaşı olmak

-E-devlet üzerinden başvuruda bulunmak

-Doğal gaz desteği verilecek belde de ikamet ediyor olmak

-İkamet adresine ön ödemeli olarak fatura sayacıyla doğal gaz abonesi bulunması

-SYD Vakfınca hak sahipliği kararı alınması.

 

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 510 kez okundu.
EKONOMİ - 1:59 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Altını olanlar dikkat !
  FED faiz kararı sonrası gram altın fiyatı rekor kırmıştı. Finans Analisti İslam Memiş ‘fırsata çevirmek’ değerlendirmesinde bulunurken bugün şubat ayı için gerginlik uyarısı yaptı.
 • 02
  İnegöl’de bugün kar yağışı var mı?
  Meteoroloji, 3 Şubat hava durumu raporunu yayımladı. Peki bugün İnegöl’de hava nasıl olacak?
 • 03
  EYT düzenlemesi Komisyon’da kabul edildi
  Emeklilikte Yaşa Takılanlar’a ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
 • 04
  Endonezya, Bursa’da tanıtılacak
  Endonezya Ankara Büyükelçiliği ve Bursa Kent Konseyi’nin destekleriyle düzenlenen Endonezya’dan bir kültür şenliği olan ‘Eve Yolculuk’ programı, 06 Şubat Pazartesi günü saat 19.00’da Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda yapılacak.
 • 05
  Büyükşehir’in ‘yeşil’ uygulamalarına 3 ödül
  Türkiye’de kayıp kaçakla mücadelede Türkiye’de ilk sırada yer alarak ‘verimlilik ödülü’ kazanan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yeşil’ uygulamalarına da 3 ödül birden geldi. Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi’nin organize ettiği ‘Plant Ödülleri 2022’ ödül töreninde Bursa Büyükşehir Belediyesi, Park ve Rekreasyon Alanları Uygulamaları’, ‘Yeşil Şehir’ ve ‘Plant Özel’ olmak üzere 3 ayrı kategoride ödül aldı.