17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

Bu zamlar yapılırken halk hiç düşünülüyor mu ?

Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, ulaşım ve ekmeğe yapılan zammı eleştirerek Türkiye’nin idare edilemediğini söyledi.
EKONOMİ - Temmuz 4, 2022 5:44 pm A A

Konu ile alakalı yazılı açıklama yapan toru şu ifadeleri kullandı;
HALK HİÇ DÜŞÜNÜLMÜYOR MU?
“Nisan ayında ilçemizde ve Bursa’da ulaşıma yapılan zammın üzerinden üç ay geçmesine rağmen %18’in üzerinde yeni bir zam yapıldı. Ulaşım komisyonu acaba bu zamları yaparken yoksul halkımızı hiç düşünmüyor mu? Emekçilerimiz ve emekliler zamlı maaşını almadan, yeni zamlarla karşılaştılar. Daha iki gün önce 3 TL olan ekmek 4 TL’ye çıkartılarak vatandaşın dört ekmek yerine ancak üç ekmek alabildiği unutulmamalıdır. Bu zamlar, temel tüketim maddeleri başta olmak üzere ardı ardına gelmektedir. Bunun nedeni ülkemizin iyi idare edilemeyişidir.”
KAYNAKLAR ÇAR ÇUR EDİLİYOR
“Hazine, devlet ciddiyetinden uzak birileri tarafından çar çur edilmektedir. Üretim aşamasında üretici desteklenmeden enflasyon düşmez. Oysa ki; üreticiye değil, ithalat edilen ürünlerin gümrük vergileri sıfırlanarak ithalatçı firmalar ve aracılar desteklenmektedir. Birileri ülke kaynaklarımızı çar çur ederken vatandaşlarımız açlık sınırı altında yaşamaya terk edilmiştir. Son örnek Sayın Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı’nın uçağı ile seyahat etmesi ülke kaynaklarının har vurup harman savrulmasının son örneğidir. Kamuoyunun dikkatine sunarım.”


Bu haber 460 kez okundu.
EKONOMİ - 5:44 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ