İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

05 Aralık 21:38 Bursaspor’da beklenen istifa sonunda geldi !

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

Bursaspor’dan Remzi Cinoğlu’na cevap !

Giriş : 09.11.2023 21:40 - Güncellenme : 09.11.2023 21:40

Bursaspor Kulübü, geçtiğimiz günlerde Remzi Cinoğlu’nun yaptığı açıklamaya cevaben resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Bursaspor Kulübü’nden yapılan açıklamada ‘Remzi Cinoğlu’nun Açıklaması Hakkında’ başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Kulüp Başkanımız Sayın Recep Günayın geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir yayında, önceki yönetimlerce satılan taşınmazların geri alınması adına açılan davalara ilişkin yapmış olduğu açıklamalara karşılık olarak Remzi Cinoğlu tarafından “asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı” olduğu yönünde kabulü mümkün olmayan söylemlerde bulunulmuştur. Kendisinin Başkanlık yaptığı dönemde alınmış olan 05.05.1997 tarihli yönetim kurulu kararı ile taşınmazın satışına karar verilmiş olup başkanımız Sayın Recep Günay’ın belgelere dayalı açıklamalarının “asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı” olarak nitelendirilmesi nedeni ile ilgili yönetim kurulu kararını kamuoyu ile paylaşmak zarureti doğmuştur.

Bu kararı alan yönetim kurulunun seçildiği Genel Kurul’da, Kulübün taşınmazlarının satışına ilişkin bir gündem maddesi bulunmadığı gibi Genel Kurul tarafından Yönetim Kuruluna verilmiş herhangi bir taşınmaz satış yetkisi de bulunmamaktadır. Genel Kurulca verilmiş bir yetki olamamasına rağmen taşınmaz satışı yapılması nedeni ile açılmış olan ve yargılaması devam eden hukuk davasının yanısıra, gerekli araştırma ve soruşturmanın yapılması için ayrıca yarın itibariyle Savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

REMZİ CİNOĞLU’NUN PAYLAŞIMI

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER