-1° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

BUSMEK üniversite adaylarına tanıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 6. Bursa Üniversite Tanıtım Günleri etkinliğinde stant açan BUSMEK, YKS hazırlık kurslarını üniversite adayı gençlere tanıttı.
Bursa Haberleri - Giriş : 30.12.2022 18:13 - Güncellenme : 30.12.2022 18:13 A A

Üniversite hayalleri kuran lise son sınıf öğrencilerinin 2 gün boyunca katılım gösterdiği etkinlikte, BUSMEK de yer aldı. Ücretsiz YKS hazırlık kurslarının tanıtımı yanında, standı ziyaret eden öğrencilere ücretsiz AYT-TYT deneme kitapçıkları hediye edildi. Gençlerin yoğun talep gösterdiği fuarda, ‘kaliteli eğitimlerin yanı sıra’ hazırlık sürecinde kullanılan kaynak kitaplar, soru bankaları ve deneme sınavlarının da ücretsiz sunulduğu BUSMEK kursları, büyük ilgi gördü.

2018-2019 eğitim döneminde tek merkezde başlayan ücretsiz YKS hazırlık kursları, gençlerin talepleri doğrultusunda 5 merkeze çıkarıldı. Şu ana kadar kurslara katılıp sınava giren 3500’e yakın öğrencinin yüzde 80’i bir üniversiteye yerleşti. BUSMEK Sınava Hazırlık Merkezlerinde eğitimler yüz yüze işleniyor. Üniversite hazırlık sürecindeki mezun öğrencilere ‘sınav müfredatı dikkate alınarak’ destek sağlanıyor. Öğrenciler; uzman kadro, ücretsiz YKS destek kitapları, eğitime uygun donanıma sahip sınıf koşulları ve rehberlik servisi ile üniversiteye hazırlanıyor.

Birçok üniversitenin stantlarının bulunduğu organizasyona katılan öğrenciler, devlet ve vakıf üniversiteleri ile aynı anda yüz yüze görüşebilme fırsatını yakaladı. Ayrıca çift ana dal, yan dal, dikey ve yatay geçiş konularında, burs imkanları, tavan ve taban puanlar, tercih ve sıralamalar konularında bilgilendirmeden faydalanıldı.

Üniversite tanıtım stantlarının dışında, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda öğrenciler için konferanslar düzenlendi. Lider Olmak, Geleceğe Atılan Doğru Adımlar, Bölüm Tanıtım Sohbetleri ve Kariyer Gelişiminde Doğru Tercih başlıklarının yer aldığı konferansları öğrenciler ilgiyle dinledi.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 480 kez okundu.
Bursa Haberleri - 6:13 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.