resim yükle
resim yükle

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Mart 13:40 Kur Korumalı Mevduat’ın devlete toplam maliyeti 181,5 milyar lira

resim yükle

Çalışma Bakanından Asgari Ücret Açıklaması! 

Giriş : 16.03.2023 21:25 - Güncellenme : 16.03.2023 21:26

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin deprem bölgesinde çalışanlara ödenen asgari ücretin 11 bin 760 lira olup olmayacağı hakkında açıklama yaptı..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin deprem bölgesinde çalışanlara ödenen asgari ücretin 11 bin 760 lira olup olmayacağı hakkında açıklama yaptı.

Depremden etkilenen vatandaşlara getirilecek ekonomik teşvikler konusunda çalışmalar sürerken, Hükümet geçtiğimiz günlerde deprem bölgesindeki iş gücü kaybının önlenmesine yönelik çalışmalarda sona geldi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin deprem bölgesindeki iş gücü kaybının önlenmesi için işveren sigorta priminin devlet tarafından karşılanarak işverenin verdiği payın işçi maaşına, işin ücretine eklenmesi yönündeki çalışmayı son aşamaya getirdiklerini bildirdi.

Deprem bölgesinde hayatın ve ekonominin normalleşmesinin dayanışmadan geçtiğini aktaran Bakan Bilgin, bölge için “İlk aşamadaki sorun, iş gücü kaybı. Yani çalışan insanların, iş gücümüzün başka şehirlere gitmesi ve üretimin ihtiyaç duyduğu emeği organize edememesi. Bu konuda bizim zaten bir hazırlığımız var, onu çeşitli vesilelerle duyurdum. Çalışanlarınızın aldığı asgari ücretin üstünde onlara bir destek vermek. Bu, işveren sigorta priminin doğrudan doğruya devlet tarafından karşılanarak işverenin verdiği payın işçi maaşına, işin ücretine eklenmesi. Bu çalışmamızı son aşamaya getirdik. İlgili kuruluşlarla, Maliyeyle, diğer kurumlarla bitirdikten sonra kamuoyuyla paylaşacağız.” ifadelerini kullandı. 

Hükümetin son geldiği çalışmada talepler kabul görürse, deprem bölgesinde çalışanlar için asgari ücret 11 bin 760 TL olabilir.

resim yükle kemeravm.gif

SON HABERLER