17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
casino siteleri
ResimLink - Resim Yükle

Cezaevi İzinleri İçin Umutlandıran Açıklama

Yüzbinlerce mahkumun beklediği haberle ilgili önemli bir açıklama geldi. Hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteci Abdulkadir Selvi, mahkumları umutlandıracak açıklamalarda bulundu.
GENEL - Mayıs 23, 2022 2:59 pm A A

Yapılan çağrı ile beraber mahkumların 31 Mayıs 2022 tarihine kadar cezaevlerine geri dönemleri istenmiş, gelmeyenlerin firari olarak değerlendirileceği belirtilmişti. Peki izinler uzatılacak mı?

Konu ile ilgili Hürriyet Gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi kritik açıklamalar kaleme aldı. Bugün yapılacak kabine toplantısında konunun açıklanacağını düşünen Selvi, izinlerin de 1 sene daha uzamasını beklediğini açıkladı.

İşte Abdulkadir Selvi’nin O Kritik Açıklamaları

Mahkumlara İzin Çıkacak Mı?

Pandemi sürecinde yarı açık cezaevindeki mahkûmlara denetimli serbestlik kapsamında izin çıkmıştı. 15 Nisan 2020 tarihinde başlayan izin sayesinde açık cezaevindeki mahkûmlar ailelerine kavuştular. Şimdiye kadar 12 kez uzatılan bu uygulamadan toplam 200 bin mahkûmun yararlandığı düşünülüyor. Ama COVID-19’un tehlike olmaktan çıkmasıyla birlikte pandemi izinlerinin de sonuna gelindi. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 31 Mayıs’ta cezaevinde olmak üzere geri çağırdı. Bu arada 2 yıllık süre zarfında mahkûmlar bir ölçüde toplumsal hayata uyum sağladı. İşyeri açanlar oldu. Ailesiyle birlikte yeni bir hayat kurdular. Bunlar cezaevine dönünce her şey başa dönecek ve toplumdan kopacaklar.

kemeravm.gif

Bu haber 700 kez okundu.
GENEL - 2:59 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ