İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

23 Şubat 21:06 Korkunç cinayet; 3 ölü !

resim yükle resim yükle

Cübbeli Ahmet : Sakalı ustra ile kesmek haram, Lanet Var !

Giriş : 30.01.2024 18:22 - Güncellenme : 30.01.2024 18:22

Cübbeli Ahmet Hoca, sakalını jilet/ustura ile kesen erkeklerin üzerinde lanet olduğunu söyleyerek, sakalı dipten kesmenin büyük günah olduğunu iddia etti.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, dün yaptığı rutin perşembe sohbetinde erkeklerin sakalını kesmesi hakkında konuştu.Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, dün yaptığı rutin perşembe sohbetinde erkeklerin sakalını kesmesi hakkında konuştu.

Cübbeli Ahmet, sakalını dibinden jilet veya usturayla kesen erkeklerin lanetlendiğini iddia etti.

Cübbeli Ahmet, şunları söyledi:

“Ustura dipten kesmek haram. Kebbair, en büyük günahlardandır. Lanet var hakkında. Kaide budur. Ama kısaltmak da size az gelmesin. Maalesef. Şimdi sakalların çoğu bir tutam değil. Bu da ayrı bir tehlike. Sakalı olmayanın veya kısa olanın kendi namazında bile kerahat var.

Daha da ilerisi var da… İmametinde imam olmasında da kerahat var. Sakalsızdan bahsetmiyorum sakalını kısaltandan bahsediyorum. Sakal secdeye değecek. Ha mekruhtur diye kılmayalım mı, e tamam sakalı bir tutam varsa onu tercih edeceğiz. Cemaat terk edilmez.”

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER