17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Davutoğlu; “Cumhurbaşkanı olacak kişi siyasi rekabetin içinde yer almamalı”

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Kim aday olacaksa geçiş sürecinde Cumhurbaşkanı olacağını bilmeli ve sonraki siyasi rekabetin içinde yer almamalı” dedi.
GENEL - Eylül 22, 2022 10:29 pm A A

Davutoğlu, Ak Parti’den ayrılış sürecini anlatarak, “Bizi ihraç sürecine soktular ama biz milletin gönlüne girmişiz, bizi oradan kim ihraç edebilir dedik ve Gelecek Partisi’ni kurduk” ifadelerini kullandı.

“BİZ GEMİLERLE SERVET BİRİKTİRENLER DEĞİL GEMİLERİ YAKANLARIZ”

Davutoğlu, konuşmasının devamında “Biz baskılara boyun eğmeyenleriz. Biz yüzükle çıkılan yolda servet biriktirmeyenleriz. Biz yolsuzluğu her türlü yapanlardan değiliz. Biz gemilerle servet biriktirenler değil gemileri yakanlarız” dedi.

“BU İKTİDAR SİZİN DAVA OLARAK GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEYİ İHLAL ETTİ”

AKP’nin yüksek oy aldığı Sultanbeyli’de mitingi takip eden kalabalığa seslenen Davutoğlu, “İktidara benim girdiğim seçimlerde de en büyük desteği vermiş Sultanbeylili kardeşlerimize sesleniyorum. Bu iktidar, sizin temiz hislerinizi, sizin temiz duygularınızı, dava olarak gördüğünüz her şeyi ihlal etti” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI SEÇİLEN PARTİSİNİ BIRAKMALI
Davutoğlu, “Kim aday olacaksa geçiş sürecinde Cumhurbaşkanı olacağını bilmeli ve sonraki siyasi rekabetin içinde yer almamalı” dedi.

kemeravm.gif

Bu haber 320 kez okundu.
GENEL - 10:29 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Minik alev savaşçıları göreve hazır
  İtfaiye Haftasını Bursa’da farklı etkinliklerle kutlayan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, özellikle Ana Kucağı Eğitim Merkezleri’ndeki miniklerle bir araya gelerek, hem yaptıkları çalışmaları hem de yangından korunma yollarını anlattı.
 • 02
  Eski Bahçekaya Yeni Meydan Ve Mahalle Konağına Kavuştu
  İnegöl Belediyesi, Eski Bahçekaya Mahallesinde kullanım ömrünü tamamlamış olan eski mahalle konağını yıkarak burada hayırseverlerin de katkılarıyla yeni ve modern bir Mahalle Konağı yaptı. Meydan düzenlemesi ile yollarda parke taşı kaplamasının da yapıldığı Eski Bahçekaya’da meydan ve Mahalle Konağı düzenlenen törenle hizmete girdi.
 • 03
  TOKİ’den Son Dakika Uyarısı Başvurunuz İptal Olmasın
  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Bakanlık, başvuruların iptal olmaması için gerekli uyarıları yaptı.
 • 04
  Altın sert düştü !
  Altın fiyatları değer kaybetmeye tüm hızıyla devam ediyor. Ons altında yaşanan düşüş, gram altın fiyatlarını da vuruyor. Peki altın ne kadara düştü.
 • 05
  Mustafa Durmuş’un acı günü !
  Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş’un dedesi sanayi eşraflarından Şükrü Ak vefat etmiştir.