17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

Deva Partisi’nden Şehir parkı çıkışı !

Deva Partisi İnegöl Gençlik Politikaları Başkanı Recep Uzun, İnegöl-Bursa yolu üzerinde ki şehir parkının atıl olduğunu belirterek daha verimli hale getirilmesi için önerilerde bulundu.
GENEL - Ağustos 5, 2022 11:38 pm A A

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Uzun şu ifadeleri kullandı;
İZMARİT TOPLADIK
“Deva Partisi Gençlik Politikaları Başkanlığı olarak İlçe Başkanımız Kani Ahmet Erbay katılımıyla İnegöl Şehir Parkında bir farkındalık (!) faaliyeti gerçekleştirdik. Malum İnegöl Belediyesi’nin misyon ve vizyonlarından en önemlileri fotoğraf vermek, festivaller düzenlemek, yapboz ile tozu dumanı attırmak ve en dikkat çekicisi izmarit toplamak. Hatta o kadar ki Aralık 2019’da düzenledikleri “İzmaritleri Çöp Olarak Görmemiz İçin Daha Ne Kadar Büyük Olması Gerekiyor?” adlı etkinlikte sergiledikleri 2 metrelik dev sigara izmariti heykeli ile 2020 yılından Awards Ödülüne layık görülmüşlerdi. Biz de belediyemizin bu gayretine destek vermek amacıyla vatandaşlarımızdan sıklıkla şikâyet aldığımız İnegöl Şehir Parkında izmarit topladık, belediyemiz buradaki sıkıntıları kulak ardı ediyor. Konuları yerinde tespit etmek için İnegöl-Bursa yolu üzerinde ki şehir parkına gittik. Yerde atılmış onlarca izmariti topladık ve yanı sıra diğer önemli bir konuyu da gündeme almak istedik.”
FALİYET ALANLARI OLUŞTURULMALI
“Belediyemizden talebimiz şu ki binlerce insanın hem yan yol hem anayoldan geçerken gelip gördüğü bu parkın;
– Işıklandırmasını daha fazla yapılması
– Güvenlik kameraları ile donatılmasını
– Ağaçlandırma ve yeşillendirme şeklinin değiştirilmesi ve umuma daha açık alan hale getirilmesi
– Bekçi veya zabıta aracılığıyla sık sık denetime tabi tutulmasını
– Betonarme yapılaşmaya izin vermeden çay bahçesi işletmeciliğine açılması da dahil bir kısım önlemlerin alınması
-Parkın içerisine amfi tiyatro, futbol, basketbol, voleybol sahalarının yapılması gibi ilave faaliyet alanları bölge halkının daha sıklıkla kullanabileceği bir alan haline gelmesi gerektiğini düşünüyoruz.
Bu vesile ile ahlaklı, zeki ve çevik bireylerin yetişmesi, ailelerin daha konforlu bir kullanıma dönüşeceğini düşündüğümüz parkın adına verimli kullanılması için belediyecilik anlayışlarının kırmızı çizgisi olduğunu bildiğimiz sigara izmariti toplama (!) amacıyla gitmişken gördüğümüz sorunları ve çözüm önerilerine dile getirmeyi uygun bulduk. Kamuoyuna saygılarımızla..”


Bu haber 300 kez okundu.
GENEL - 11:38 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ