resim yükle
resim yükle

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Mart 23:32 Fatih Erbakan: İdam cezası geri getirilmeli !

resim yükle

Doğal Gaza Yüzde 16, Elektriğe Yüzde 13-16 Arası İndirim !

Giriş : 31.01.2023 16:49 - Güncellenme : 31.01.2023 16:49

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Şubat ayında büyük tüketici ve sanayicilere elektrik ve doğalgazda indirim olacağını duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dün yaptığı açıklamada doğalgaz ve elektrik için indirim gelebileceğini söylemişti.

Konu ile ilgili CNN Türk’ten Fulya Öztürk’e açıklamalarda bulunan Bakan Dönmez, indirim hakkında güzel haberi paylaştı.

Bakan Dönmez açıklamalarında şu ifadeleri kullandı; “Bir Miktar İndirim Almış Olacaklar” Son 2-3 aydır uluslararası piyasalarda bir miktar gevşeme var. Fiyatlarda aşağı yönlü bir eğilim söz konusu. Bildiğiniz gibi sanayici ve büyük tüketicilere maliyet bazlı fiyatlandırma yapılıyordu. Oradaki fiyatlarda bir gerileme olunca da yansıtıyoruz. Artış olunca da aynı şekilde yansıtılıyor. Büyük tüketiciler ve sanayiciler şu anda bir miktar daha ucuza indirimli almış olacaklar.

Şubat başı itibariyle doğalgazda yüzde 16, elektrikte de bunun yansıması yüzde 13-16 arası gerçekleşir. Elektrik borsasındaki serbest fiyatları izleyeceğiz.

 

resim yükle kemeravm.gif

SON HABERLER