İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Şubat 10:58 Gastro İnegöl’de yangın !

resim yükle resim yükle

Eğitim Yardımları 2. Taksitleri Öğrencilerin Hesabına Yatırıldı

Giriş : 12.01.2024 20:30 - Güncellenme : 12.01.2024 20:30

İnegöl Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik eğitim yardımlarının ikinci taksiti olan 1500 TL’lik ödemeler bugün bin öğrencinin hesabına yatırıldı.

İnegöl Belediyesi, 2023-24 eğitim öğretim yılında 1000 üniversite öğrencisine 1500’er TL’lik iki taksit şeklinde toplam 3000’er TL eğitim yardımı yapılacağını duyurmuştu. Başvuruların alınmasının ardından Kasım ayında eğitim yardımlarının ilk taksitleri öğrencilerin hesaplarına yatırılmıştı. İkinci ve son taksitler ise bugün itibariyle 1000 öğrencinin hesaplarına yatırıldı. Toplamda 3 milyon TL eğitim yardımı öğrencilere ulaştırılmış oldu.

GENÇLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Eğitim yardımlarına ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Umuteli Derneğimiz ve Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğümüzün çalışmalarıyla şehrimizde ihtiyaç sahibi her bireye umut elini uzatıyoruz. Sadece ihtiyaç sahipleri değil, öğrencilerimiz de bizler için çok kıymetli. İlk, orta ve lise düzeyinde öğrencilerimize kırtasiye çeki destekleri sağlarken, üniversite öğrencilerimize ise karınca kararınca harçlık desteği verebilmek adına her yıl eğitim yardımları gerçekleştiriyoruz. Tabi burada sadece İnegöl Belediyesi’nin katkısı yok. Hayırseverlerimizin de destekleriyle bu çalışmalar yapılıyor. Ben hayır yapanlara çok teşekkür ediyorum. Bu yıl 1000 öğrencimize eğitim yardımı vereceğimizi daha evvel duyurmuştuk. Bugün itibariyle öğrencilerimizin hesaplarına eğitim yardımlarının ikinci taksitleri yatmaya başladı. İlk taksitleri de Kasım ayında yatırmıştık. Burada bin öğrencimize 2 taksit halinde toplam 3’er bin TL eğitim yardımı yapmış olduk. Kardeşlerimize bir nebze de olsa yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Gençlerimizi, öğrencilerimizi ben çok iyi anladığımızı ifade edebilirim. Yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER