-1° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

Elektronik Atık Kampanyasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında İnegöl Belediyesi’nin bu konuya dikkat çekmek adına düzenlediği ‘Elektronik atığı getir termostatı götür’ kampanyası sonucunda ilk 3’e giren vatandaşlara hediyeleri düzenlenen törenle takdim edildi.
GENEL - Giriş : 18.01.2023 23:00 - Güncellenme : 18.01.2023 23:00 A A

İnegöl Belediyesi, belirli gün ve haftalar kapsamında farkındalık oluşturacak kampanya ve etkinliklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle ‘Elektronik atığı getir termostatı götür’ sloganıyla bir kampanya başlatılmıştı. Aralık ayında duyurusu yapılan kampanya kapsamında 9-10 Ocak tarihlerinde 2 gün boyunca elektrikli ve elektronik atıklar toplandı. Belirli bir puan cetveli üzerinden toplanan atıkların değerlendirildiği kampanya kapsamında; Öznur Candır 129 puan ile 1’inci, Habibe Drama 74 puan ile 2’nci ve Nurcan Toy 16 puan ile 3’üncü oldu. 2 günde toplam 1000 kg elektronik atık toplandı.

3 VATANDAŞ HEDİYESİNİ BAŞKAN TABAN’DAN ALDI

Kampanya kapsamında dereceye giren ve aynı zamanda bir tasarruf aracı olan termostat ödülünü almaya hak kazanan 3 vatandaş, bugün Belediye Encümen Salonunda hediyelerini aldı. Belediye Başkanı Alper Taban’ın da katıldığı mini törende hem enerji tasarrufuna dikkat çekildi hem de hediye takdimleri gerçekleştirildi.

“ENERJİ KAYNAKLARINI DOĞRU YÖNETMEK, İSRAF ETMEMEK ZORUNDAYIZ”

Ödül töreninde konuşan Başkan Alper Taban, “Bugün Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle düzenlediğimiz elektronik atık toplama kampanyamızın ödül töreni için bir aradayız. Enerji hayatımızın önemli bir parçası. Aynı zamanda enerji var edilebilen değil dönüştürülebilen bir şey olduğundan, dünyanın da sınırlı enerji kaynakları var. Bunları da doğru yönetmek ve doğru istifade etmek durumundayız. Enerjinin insanların günlük yaşantısında büyük bir yer tuttuğu da bir gerçek. Bilinçsiz kullanılması durumunda da bizler insan geleceğine bunun olumsuz yansıyacağını biliyoruz. Bu çerçeveden de baktığımızda, sürekli artan bir enerji ihtiyacı görülüyor. Tasarrufun önemini de gözler önüne seriyor bu durum. Biz de bu noktada Temizlik İşleri Müdürlüğümüz üzerinden bu enerji tasarrufunu vurgulamak istedik” dedi.

SINIRSIZ BİR KAYNAK YOK

“Sınırsız bir kaynak yok” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Taban, şöyle devam etti: “İnegöl Belediyesi olarak bu alanda bir farkındalık oluşturmak istedik. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz iş birliğinde bir kampanya oluşturduk. Burada vatandaşlarımıza çağrıda bulunarak geri dönüşümü mümkün olan elektronik atıkların ekonomiye yeniden kazandırılması adına ‘Elektronik atığı getir termostatı götür’ isimli bir kampanya yapıldı. Buradaki hedefler çerçevesinde atıkları kontrol altına almak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve aynı zamanda halkımızın da ev ekonomisine katkı sağlamak amaçlandı.”

2 GÜNDE 1000 KG ELEKTRONİK ATIK TOPLANDI

“Bizler elektronik atıklara bir puan cetveli üzerinden değerlendirerek belli puanlar verdik. Bunun neticesinde vatandaşlarımız atıklarını getirdiler. Yapılan puanlama sonucunda Öznur Hanım, Habibe Hanım ve Nurcan Hanım ilk 3’te yer alarak ödül almaya hak kazandılar. Bizler de bugün kendilerine hediyelerini takdim edeceğiz. Bu kampanya kapsamında şehrimizde 2 günde 1000 kg elektrikli ve elektronik atık toplandığını da ifade etmek istiyorum. Çağrımıza kulak verip katkı sunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Açıklama sonrası vatandaşlara hediyeleri takdim edildi.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 370 kez okundu.
GENEL - 11:00 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.