İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

23 Şubat 21:06 Korkunç cinayet; 3 ölü !

resim yükle resim yükle

Emekli zammı sosyal medyada olay oldu !

Giriş : 17.01.2024 11:15 - Güncellenme : 17.01.2024 11:15

Yüzde 5’lik emekli maaş zammı sosyal medyada olay oldu. Başta muhalefet liderleri olmak üzere pek çok vatandaş, yapılan zam oranıyla ilgili paylaşımda bulunurken, en dikkat çeken mesaj ise Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan geldi. Aylarca yalvardığını belirten Demirtaş “Allah emeklilere sabır versin” diye yazdı. Öte yandan Demirtaş’ın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in mektubunu hatırlatması da dikkat çekti. İşte emekli zammı sonrası sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bazıları…

Sosyal medyada yapılan zam oranına tepki gösteren Prof. Dr. Özgür Demirtaş, X hesabından yaptığı paylaşımla dikkat çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kamu kurumlarına bir mektup gönderdiğini hatırlatan Demirtaş, “Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek’in Kamuya gönderdiği mektup son derece doğru (geç bile kaldık). Hükümetin ve Siyasetçilerin çok ciddi Tasarruf yapması gerekiyor. Siyasetçilerin ve Kamunun her türlü LÜKS tüketimden kaçınması şart. Bütçe ciddi sıkıntıda.” ifadelerini kullandı.

Emekli maaşlarına yapılan zam oranıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Demirtaş “Allah emeklilere sabır versin” diye yazdı.

“Resmen aylarca yalvardım” diyen Demirtaş, şu ifadeleri kullandı;

“Allah emeklilere sabır versin… Ülke insanlara zorla ekonomi ve finans öğretiyor. Şimdi anladınız mı faizi gereğinden fazla düşüren Türkiye Ekonomi Modelinin nelere yol açtığını ? Resmen aylarca yalvardım yapmayalım diye…”

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER