İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

23 Şubat 21:06 Korkunç cinayet; 3 ölü !

resim yükle resim yükle

Emeklilere ek 5 bin lira verilecek !

Giriş : 22.01.2024 12:25 - Güncellenme : 22.01.2024 12:25

Ünlü gazeteci İsmail Saymaz, canlı yayında emeklilere 5 bin liralık ikramiye verilebileceğini açıkladı. İşte detaylar…

Ünlü gazeteci İsmail Saymaz, emeklilere sevindirici bir haber verdi. Emeklilere belirli bir tarihte ikramiye ödemesi yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde emeklinin alacağı en düşük ücretin 10 bin TL olarak açıklanması, emekliler arasında hayal kırıklığı yarattı.

Bu durum, emeklilerin maaşlarının açlık sınırının altında kalacak olmasıyla ilgili bir endişeye neden oldu. Emekliler, sosyal medya platformlarından konuyla ilgili çeşitli eleştirilerde bulunarak gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Gelişmeler doğrultusunda, emekli maaşlarına bir iyileştirme veya ikramiye konusunda bir ek düzenlemenin gündemde olduğu ifade ediliyor. Bazı uzmanlar, emeklilerin tepkisi ve talepleri doğrultusunda bu yönde adımlar atılacağını belirtiyor.

İsmail Saymaz, düzenlemenin ne zaman yapılacağını belirterek, “Ramazan Bayramı öncesinde, emeklilere 5 bin TL ikramiye ödemesi yapılacağını duyuracaklar. Bu adım, emeklilere kısa vadeli bir rahatlama sağlamayı amaçlayan bir hamle olacak.

Ancak, aslında maaş düzenlemesi yapmak yerine, bir tür göz boyamacılık olarak değerlendirilecek ve temel sorunları çözmeye yönelik bir adım olmayacak.” şeklinde konuştu.

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER