damalta.com Ataşehir masöz bayan istanbul masaj erotik hikaye seks hikayeleri sikiş hikayeleri amatör seks sex hikayeleri istanbul eve gelen masöz antalya masaj salonu

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

02 Ekim 23:50 Balkondan atlayıp canına kıymak istedi !

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

ENAG, iki farklı veri açıkladı: Enflasyon üç haneli seviyelerde

Giriş : 05.06.2023 11:15 - Güncellenme : 05.06.2023 11:15

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) seçimden önce ücretsiz verilen doğal gazı enflasyon hesaplamasında “yok sayması” nedeniyle iki farklı enflasyon verisi açıkladı.

Doğal gaz fiyatının mayısta değişmediği varsayımında aylık tüketici enflasyonu yüzde 7,35, yıllık enflasyon ise yüzde 109,01 olarak gerçekleşti.

Ocak-mayıs dönemi enflasyon oranı ise yüzde 38,06 oldu.

İkinci senaryo

Doğal gaz fiyatının mayısta 0 (sıfır) lira olduğu varsayımında ise enflasyon, aylık bazda yüzde 5,68, yıllık bazda ise yüzde 105,45 oldu.

Ocak-mayıs dönemi enflasyon oranı ise yüzde 36,59 olarak gerçekleşti.

Bütün harcama gruplarında fiyatlar mayısta arttı

Ana harcama gruplarına bakıldığında mayısta en yüksek aylık enflasyon yüzde 23 ile çeşitli mal ve hizmetler grubunda gerçekleşti. Sağlıkta fiyatlar mayısta yüzde 17,60 artarken, ev eşyası grubundaki enflasyon yüzde 13,21 oldu.

Bütün harcama gruplarında fiyatlar, mayısta arttı. En düşük artış ise yüzde 2,67 ile eğlence ve kültür grubunda gerçekleşti.

Geçen ay, ENAG sepetindeki ürünler arasında en yüksek fiyat artışı yüzde 34,01 ile cilt ve vücut ürünlerinde oldu. En büyük düşüş ise fiyatların geçen ay yüzde 3,20 azaldığı şehirlerarası otobüs ücretlerinde tespit edildi.

resim yükle resim yükle

SON HABERLER

damalta.com Ataşehir masöz bayan istanbul masaj erotik hikaye seks hikayeleri sikiş hikayeleri amatör seks sex hikayeleri istanbul eve gelen masöz antalya masaj salonu