İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

22 Şubat 22:11 İnegöl’de sürpriz istifa !

resim yükle resim yükle

Erdoğan’dan asgari ücretliye, memura ve emekliye zam açıklaması

Giriş : 09.05.2023 15:11 - Güncellenme : 09.05.2023 15:11

Canlı yayında kamu çalışanlarına zam oranını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretliler, memurlar ve emekliler için de Temmuz ayını işaret ederek “boynumuzun borcudur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren zam oranlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu toplu sözleşme ile refah payı dahil ücretlerde yüzde 45 zam yapıyoruz. En düşük ücreti 15 bin TL’ye çıkarıyoruz” dedi.

Erdoğan açıklamalarının devamında asgari ücrete, memura ve emeklilere de zamlı maaş açıklaması yaparak Temmuz ayını işaret etti ve “yılbaşında gerçekleştirdiğimiz çalışmaların devamını getireceğiz” dedi.

İşte Erdoğan’ın asgari ücretli, memur ve emekliler için yaptığı o açıklama:

“Asgari ücret artışından memur ve emekli maaş zammına bu konuda yılbaşında gerçekleştirdiğimiz çalışmaların devamını getireceğiz. Temmuz ayı için bu doğrultuda enflasyon farkı ve refah payı esasına dayanan hazırlıklarımız var. Bilhassa memurlarımız müsterih olsunlar. Onların haklarını teslim etmek ayrıca bizim boynumuzun borcudur.”

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER