17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
kemeravm.gif

Ev ve araba alacaklara müjdeli haber

Konut, ihtiyaç ve taşıt kredisinde müjdeli haber geldi.
EKONOMİ - Ekim 2, 2019 11:14 pm A A

Son dönemlerde ev , araba almak isteyen, nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşların başvurduğu ilk adres bankalar oluyor. Ancak kredi faizlerinin yüksek olmasından yakınan vatandaşlar , kredi çekmeye de çekiniyor. Özellikle konut kredisinde yüksek vadelerde hemen hemen 2 kat faiz ödeyen vatandaşlara iyi haber faiz indiriminden geldi.

TEMMUZ AYINDA İNDİ

Temmuz ayının son günlerinde yapılan faiz indirimi sonrası kamu bankaları konut kredisinde faiz indirimine gitti. Faiz indirimleri ile konutta krediler 0.99 faizle verildi. Bu rakamın açıklanmasının ardından on binlerce vatandaş ev almak için bankalara akın etti.

Merkez Bankası ‘nın faiz indirimi sonrası taşıt ve ihtiyaç kredisinde dikkat çeken bir indirim olmadı.

YENİ İNDİRİM GELDİ

Merkez Bankası tarafından az önce bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada politika faizinin 325 baz puanlık bir düşüşle 16.50 seviyesine getirildiğine yer verildi. Açıklamada, “Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19,75’ten yüzde 16,50’ye indirilmesine karar vermiştir.” denildi.


Bu haber 1720 kez okundu.
EKONOMİ - 11:14 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Cesedi bulundu !
  Siirt’te Müküs Çayı’na düşen ve 64 gündür bulunamayan 20 yaşındaki genç hemşirenin cansız bedenine ulaşıldı .
 • 02
  Meteoroloji’den Inegöl’e hafta sonu uyarısı!
  Meteoroloji İnegöl için için 14 Ağustos 2022 Pazar günü hava tahmin raporunu yayınladı.
 • 03
  Ünlü oyuncu hayatını kaybetti !
  Misafir olarak gittiği evin 3. katından düşen ünlü oyuncu Süreyya Gürsel Evren, yaşamını yitirdi. 
 • 04
  Motorine dev zam!
  Akaryakıt fiyatları, brent petrol ve dolar kurunun hareketlerine göre dalgalı seyrini sürdürüyor. Akaryakıt ürünlerinden motorine Pazartesi gecesi (15 Ağustos) büyük bir zam gelecek.
 • 05
  Bursa’nın geleceği ortak akılla şekilleniyor
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin yeni anayasası niteliğindeki 2040 yılı Bursa Çevre Düzeni Planı çalışmalarını ortak akıl vizyonuyla sürdürmeye devam ediyor. İlçe belediyelerinden akademik odalara, sivil toplum kuruluşlarından akademisyenlere kadar toplumun tüm kesimlerini biraraya getiren Büyükşehir Belediyesi, yılsonuna kadar nihai şeklinin verileceği plan hakkında bilgilendirme yaparken görüş ve önerileri de topladı.